Evde Yüz Bakımı Videosu

Türkiye de kadınların en büyük sıkıntısı yüz ve cilt bakımlarını evde yapamayacaklarını düşünüp buna vakitlerinin kalmadığıyla şikayetlenip bu konuda hiçbir girişimde bulunmamaları.
Yapacaklarınız çok basit ya sabah 10 dk önce uyuyacaksınız ya da gece 10 dk geç yatağa gireceksiniz.

Maddeler halinde bebek gibi bir cildin formülü:

1. Cildiniz temiz ve her zaman nemli olmalı

2. Yüzünüzü yıkadıktan sonra fazla kurutmayan yumuşatıcı bir sabun yada iyi bir nemlendirici ile bunu sağlayın

3. Evde hazırlayabileceğiniz doğal maske formüllerinizi ve tariflerini saklayın ve doğal maskelerle kırışıklıkların önüne geçin.

4. Güneş ışınlarından korunmak adına bulutlu ya da bulutsuz havalarda dışarı çıkarken yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini ihmal etmeyin.

5. Siyah nokta oluşumlarını önlemek adına dışarıda geçirdiğimiz zaman zarfında kirli havaya maruz kalan cildimizi yarım saatte bir ıslak bir pamukla silmeliyiz. Pamuk bulundurmuyorsak da bir peçeteyi hafif ıslatarak yumuşak şekilde silebiliriz. Tabi makyaj yapıyorsak durumlar değişir. Eve gidince kirli havanın yüzünüze yapıştırdığı tüm kirlerden kurtulmak için yıkamanız gerekmektedir.

6. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda günde iki defa bu fazla yağdan yüzünüzü arındırmanız gerekmektedir.

7. Gözaltındaki deri yüzünüze oranla çok ince olduğundan kırışmaya en yatkın bölgedir. Kozmetik ürünü kullanarak bu kırışıklığı önleyebileceğiniz gibi evde yapabileceğiniz kremler ve maskelerde aynı hatta daha iyi etkiyi gösterebilecektir. Havuç , lahana, muz ve patates ile hazırlanılan maskeler kesinlikle işinize yarayacaktır.

8. Siyah noktalarımdan kurtulayım ama doğal yollarla olsun diyenlerdenseniz aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz.
Tencereye 3 parmak kadar su koyun ve kaynatın. Ocak aldıktan sonra yüzünüzü 10-15 dk kadar sıcak buharda bekletin (Kaynar suya uzaklığınız30-35 santim olursa yüzünüzü yakmazsınız).

Cildiniz yumuşadıktan sonra gözenekler açılır ve siyah noktalarınızı cildinizi tahriş etmeden temizleyebilirsiniz. Temizleme işleminiz sona erince gözeneklerin kapanıp sıkılaşması için ve yüzünüzün gerilmesi için soğuk su ile yıkayıp şok etkisi yapın. Güzel bir nemlendirici sürün.

Yazı da gördüğünüz her şeyi uygulamanız çok önemli ama daha da önemlisi sağlıklı beslenmeye ve bol su tüketimine önem göstermektir. Cildimiz bizim en güzel giysimizdir ve onu sağlıklı tutmak bizim görevimizdir.

Yüzünüzün bakımı evde nasıl yapabileceğiniz üzerine video yazısı

Yüzünüzün bakımı evde nasıl yapabileceğiniz üzerine video yazısı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.