Göbek (Karın) Yağlarını Yakan 4 Yiyecek – 2

3- Süt

Kalsiyum ve kilo kaybı arasındaki bağlantı (bazı çalışmalarda kalsiyumun kilo kaybını teşvik ettiği savunulmaktadır) hala zayıf olmakla birlikte, sütün göbek bölgesindeki yağları eritmede işe yaradığı görülmüştür. 2010 yılında Birmingham’daki Alabama Üniversitesi araştırmacıları tarafından 100’den fazla premenopozal kadınlardan oluşan bir grup üzerinde yapılan çalışmada, kalsiyum yönünden zengin besinler tüketenlerin vücutlarındaki yağ oranının azaldığı gözlemlenmiştir. Bu araştırmada her 100 miligram kalsiyum tüketimi için (yarım su bardağı yoğurt) 1 cm incelme gerçekleşmiştir. Bu incelme; karın bölgesindeki yağların yakılması sonucunda gerçekleşmiştir. Magnezyum gibi kalsiyum da kas ağrılarına veya kramplara, uyku bozukluğuna, kas sinir ve liflerinin rahatlamasına yardımcı olur.

Neler yemeli: Kalsiyum almak için süt ve süt ürünleri, sardalye, portakal suyu, soya peyniri, lahana ve ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketilebilir.

 

 

4- Kiraz

Geceleri yatmadan önce birkaç tane kiraz yiyebilirsiniz. Kiraz, bitkisel kökenli melatonin kaynağıdır. Kiraz, melatonin salgılanmasını teşvik ederek güzel bir gece uykusu almanıza yardımcı olur. Buna ek olarak güçlü antioksidan özelliği ile serbest radikal hasarına, kansere, Alzheimer ve diğer hastalıklara yol açan etkenlere karşı koruyucu role sahiptir. Nasıl yemeli: Kirazları suyunu sıkmadan yemelisiniz. Ancak bu şekilde yemeyi sevmiyorsanız, bunun yerine meyve suyu halinde tüketebilirsiniz. Yeni bir çalışmada, 2 hafta boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde 2 su bardağı kiraz suyu tüketenlerin diğerlerine nazaran daha rahat gece uykusu aldıkları ve uyku şikayetlerinin azaldığı bildirilmiştir.

Bu yazımızın diğer bölümü:

– Göbek (Karın) Yağlarını Yakan 4 Yiyecek – 1

Melatonin, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin gıdalar tüketerek zayıflayabilirsiniz.

Melatonin, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin gıdalar tüketerek zayıflayabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.