Göz Altı Morlukları ve Torbalar (Op. Dr. Evren Helvacı)

Göz altı morluklarının nedenleri arasında; hormonlar, genetik, alerjiler, beslenme, kahve, alkol, şeker, vitamin eksiklikleri, yaşlanma bulunmaktadır. Morlukların ana sebeplerinden biri de kılcal damarlardaki kanın damar dışına sızmasıdır.

Lazer, göz altı ışık dolgusu, PRP, mezoterapi ve cerrahi tedaviler göz altı morluklarını büyük oranda yok eder.

Yaşımız ilerledikçe, göz altındaki deri incelir ve sarkar. Göz kapaklarımızı destekleyen kaslarda da gevşeklik ve bozulmalar görülür. Göz altı torbalarının nedenleri arasında ise, aşırı tuz tüketimi, yetersiz uyku, yaşlanma, yorgunluk, stres, alerji, regl dönemi, güneş, böbrek rahatsızlıkları ve tiroid problemleri vardır. Az su tüketimi de göz altı torbalarına yol açar. Gün içerisinde en az 8 bardak su içilmesi gerekir. Uzun süre televizyon seyretmek, bilgisayar ekranına bakmak da göz altı torbaları nedenleri arasındadır.

İlgili diğer yazılarımız:

– Bitkiler ile Göz Altı Torbalarının Tedavisi

– Göz Altı Morlukları

– Göz Altı Morluklarının Nedenleri ve Öneriler

– Koyu Göz Halkalarına Doğal Öneriler

 

Op. Dr. Evren Helvacı

Göz altı torbaları ve morlukları üzerine dogalcilt.com sitemize özel kaleme aldığı yazısından dolayı Sn. Op. Dr. Evren Helvacı‘ya teşekkür ederiz.

Göz altı morluklarının ve torbalarının nedenleri üzerine bilgilendirme yazısı.

Göz altı morluklarının ve torbalarının nedenleri üzerine bilgilendirme yazısı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.