Greyfurt Diyeti ile Kilo Verme

Sağlıklı bir cilde sahip olmak; sağlıklı bir bedenin göstergesi olduğu için sağlıklı bir bedene sahip olmak için de spor yapmanız ve optimum kiloda olmanız gerekmektedir. Kısaca size fizikte geçen bir formül ile bu durum anlatılacaktır.

Yapılan iş = yol * kuvvet

Gidilecek yol kavramı değişmeyecektir. Bunu biraz açalım örneğin kolunuzu 10 cm kaldıracaksınız. 60 kilo birinin kolunun 3 kilo olabileceği ihtimalini, aynı kişinin 100 kiloya ulaştığında ise kol ağırlığının 5 kilo olabileceğini düşünelim. Kolunuzu kaldırmak için yer çekimi ivmesine karşı 60 kilo olduğunuzda 30 Newton harcamanız gerekirken 100 kilo olduğunuzda ise 50 Newton harcamanız lazım sadece kolunuz bu şekilde çalışırken kalbiniz kan pompalarken, karaciğeriniz, bağırsak ve mideniz ayaklarınız hepsini düşündüğünüzde yapılan işin kaç kat arttığını fark edebilirsiniz. Bu da bedeninizi çok yormakta ve çabuk yaşlanma ve yıpranmalara, sağlıksız bir vücuda ve cilde sahip olmanıza neden olacaktır.

Optimum kiloya sahip olmak için uygulayacağınız diyetler çok önemli ve mutlaka bir hekim kontrolünde seyretmesi gereklidir. Eğer şartlar uygun ise en sağlıklı ve etkili kilo verme yöntemlerinden birisi greyfurt diyetidir. Greyfurt mineral ve vitamin bakımından yoğun içeriğe sahip olduğu için vücut fonksiyonlarını tetikler ve iyileştirici etkisi ile en max verimde çalıştırır. Dolayısı ile kalori yakımı fazla olur. Hem kilo verirken hem de bağışıklık sisteminiz kuvvetlenmekte hem de sindirim ve dolaşım sisteminiz hızlanmaktadır.

 

 

Diyetin uygulanışı;

Kahvaltı; Yarım bardak şekerli greyfurt suyu, 2 adet yumurta, 2 dilim jambon

Öğle yemeği; Yarım bardak şekerli greyfurt suyu, bol salata, istediğin kadar ızgara et

Akşam yemeği; Yarım bardak şekerli greyfurt suyu, herhangi bir sebze, et yada balık yemeği ve salata

Aşağıda size verilecek olan reçeteye mutlaka riayet etmeniz gereklidir. Gün içerisinde sadece tek olmak şartıyla istediğiniz öğünü seçin ve istediğinizi yiyin. Öğünler arasında atıştırma yapmayın ve tatlı, ekmek ve patatesten kesinlikle kaçının. Listeden taviz vermeyin ve jambon ve salatayı asla ihmal etmeyin. Listede bulunan sebzeler ile zeytinyağı kullanabilirsiniz. Günde minimum 8 bardak su içmeniz gerekmektedir. Bu diyete 12 gün boyunca devam edin ve 2 günlük mola dan sonra tekrarlamanız gereklidir.

greyfurt diyeti ile zayıflama konusunda bilgilendirme yazısı

greyfurt diyeti ile zayıflama konusunda bilgilendirme yazısı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.