Gülmenin Faydaları

Cildimiz öyle mükemmel bir cihazdır ki tüm vücudumuz ile alakalıdır. Sağlıklı ve neşe dolu olduğumuzda bir farklı paralar ve kendimize dahi çok farklı güzel görünürüz. Güldüğümüzde ise güzelliğiniz katlanır. Hiç düşündünüz mü gülmek neden insana faydalıdır? Ya da gülmek neden her insana yakışır? Hatta ne derler bilirsiniz gülmek ömrü dahi uzatır. Gülme ile eşdeğer olan rahat olmak ve aldırış etmemek, stresten uzak bir hayat sürmek çoğu insanı ihtiyarlatmaz ve kaç yaşında olursa olsun yüzünde cilt kırışıklarına dahi rastlanmayabiliyor. Böyle insanlar hepimizin çevresinde vardır.

 

 

Peki gülmek ve neşeli bir hayat düsturuna sahip olmanın cilt sağlığı ve güzelliği ile ne alakası var diye akla bir sual gelebilir. Cildimizin vücudumuz ile ilk irtibatlı olduğu organımız kara ciğerdir. Karaciğer ise hormonların komuta merkezi olarak nitelendirilebilir. İnsan neşelendiğinde salgılanan hormonlar vücutta kan dolaşımı başta olmak üzere bir çok metabolizmayı harekete geçirir. Ve hormonların dengesini sağlar. Ayrıca bezlerinde salgısını düzenler. Ayrıca hızlanan kan dolaşımı ise hücreler için bayram niteliği taşır. Neşe bir ömre yayıldığında yani genel olarak neşeli bir insan olduğunuz taktirde sağlık da arkasından gelmektedir.

 

 

Cildimiz vücudumuzun uyarı ve sinyal panelidir. Daha önceki makalelerimiz dede değindiğimiz üzere vücudumuzda yaşanan herhangi bir sıkıntı ile cildimiz kolayca etkilenmektedir. Problemin neden olduğu ilk sorun olan stres ilk olarak karaciğere etki etmekte ve sonraki adım ise karaciğerden doğrudan yüzümüzde yansımaları görülmektedir. Hemen solgun ve yorgun bir hal takınan yüzümüz problemi dış dünyaya sergilemektedir. Gülmek ve neşeli bir yaşama sahip olan insanlarda sağlıklı ve sorunları az yaşayan grupta olacağı için güzellikleri daimi kalacaktır.

 

 

Gülmek sürekli kahkaha atmak anlamına gelmemektedir. Gülmek teriminden maksadımız tebessüm etmek ve hayatta her şeyin iyisine bak kaidesi ile yaşamaktır.

Bu denklemden çıkan sonuç ise şu olacaktır; güzellik uğruna katlanılan tüm maskeler ve yoğun çabalar düşünüldüğünde güzellik metotlarının en doğal ve sonuçsal olanı “Aman buda geçer boş ver” demek olmaktadır.

Gülmek ve faydaları ile güzelliğin ilgisi konulu yazı

Gülmek ve faydaları ile güzelliğin ilgisi konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.