Gün Boyu Güzel Kalın

Çoğu kere kadınlar bakımlı ve güzel olmayı makyaj yapma ile orantılı olarak görürler. Hâlbuki makyaj geçici bir çözüm olup asıl güzellik doğal ve parlak bir ciltte, sağlıklı bir vücutta ve doğru yöntemlerde saklıdır. Çalışma hayatının zorlukları, günlük stres ve sıkıntılar cildimizi olduğundan daha yaşlı, solgun ve yıpranmış bir hale getirebilir. Güzel kalabilmenin sırrı ise doğru yöntemleri kullanmaktan ve kendinize uygun bakım önerilerini uygulamaktan geçer. Peki, bütün bunları nasıl sağlayabilirsiniz?

Ne kadar yorgun olursanız olun günlük bakımınızı asla ihmal etmeyin. Özellikle sabah kalkar kalkmaz ve akşam uykudan önce nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmayın; çünkü yüzünüzü ve ellerinizi nemlendirmeniz geleceğe yapılmış bir yatırım olup yaşlanma etkilerinin yavaşlamasını sağlayacaktır. Eğer gerekli görüyorsanız hangi yaşta olursanız olun bir anti aging krem kullanmanız da önemlidir. Böylece ince kırışıklıkların görünümünde de bir azalma olacaktır. Yıpranmış, kırışmış ev solmuş bir cildi hiçbir makyaj ürünü tam manası ile kapatamaz. Sağlıklı bir cilt yine gün boyunca rahat ve estetik bir görüntü de sağlayacaktır.

Yedikleriniz de yine güzel ve dinç bir vücut için önem arz eder. Şekerli ürünler, karbonhidratlar ve trans yağlar zamanla vücudunuz gibi cildinizi de yıpratır. Yapılan araştırmalar şekerin kırışıklıklar üzerinde de etkisi olduğunu göstermektedir. Sağlıklı bir cilt için içten de vücudumuzu desteklemeliyiz. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenme daha güzel ve zinde bir bedene sahip olmanızı sağlar. Gün içinde bol bol su tüketerek toksinlerden arınabilirsiniz. Böylece sivilce ve siyah nokta probleminden de kurtulmuş olursunuz.

Daha Genç ve Sağlıklı Cilt İçin Tıklayın

Eğer uzun bir çalışma günü sizi bekliyorsa yanınıza mutlaka yorucu bir günün içinde güzel kalmanızı sağlayacak eyeliner, rimel gibi küçük yardımcılarınızı alın. Böylece ufak dokunuşlarla tekrar sabah evden çıkarken ki görüntünüze ulaşabilirsiniz. Saçlar güzelliğin en önemli unsurlarından birisidir. Saçlarınıza doğal bitkisel kürlerle bakım yapıp her zaman güzel ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Yine dışarı çıkarken eğer vaktiniz yoksa daha güzel ve bakımlı görünmeleri için onları toplayabilir, her zaman düzenli bir görsellik sergileyebilirsiniz. Gün boyu iyi görünmek için makyajınızı hafif tonlardan seçmeniz, zamanla akıp çirkin görünmesini de engelleyecektir.

günlük cilt bakımı ve güzellik sırları

günlük cilt bakımı ve güzellik sırları

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.