Güneş Lekeleri

Cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak ve daha harika bir cilde sahip olmanıza imkan tanıyacak doğal bakım önerileri;

Limon le cilt lekelerinizden kurtulun
Limon suyu hangi sebeple çıkarsa çıksın cilt lekeleri için kullanılan doğal peeling ve ağartıcıdır. Ancak limonun bu özelliğinden faydalanabilmek için limonun suyunu taze olarak sıkmak ve hemen cilde uygulamak gerekmektedir. Ancak eğer cildiniz hassas bir cilt ise limon cildinizde kızarıklık oluşturabilir.

Nohut maskesi ile lekelerden kurtulun
Taze nohudu haşlayın ve bir kaşık yardımıyla ezerek macun kıvamına getirin. Ve bunu cildinize sürün. Nohut kuruyuncaya kadar cildinizde kalsın. Ve kuruduktan sonra bol su ile yıkayın.

Soğan suyu ile lekelerden kurtulun
Orta boy bir adet soğanı rendeleyin ve süzgeçten geçirin. Soğanın suyu bir kâseye alın ve içine yarım çay bardağı elma sirkesi ilave edip iyice karıştırın. Oluşan karışımı yüz temizleme pamuğu ile cildinizin lekeli bölümlerine 5 dakika kadar iyice yedirerek sürün. Yaklaşık yarım saat sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Sıcak yaz aylarının tatil mevsimi olması ve insanların evlerinde durmamaları için binlerce sebep bulunması öncelik tatil beldeleri olmak üzere sahiller, caddeler sokaklar insanlar ile dolmaktadır. Kıyafetlerimizde o şekilde şekillenmekte ve daha tiril tiril ve günün her saati güneşlenmemize imkan veren kıyafetler tercih edilmektedir.

Fakat yaz aylarının bu güzelliği ve rahatlığı insanları almaları gereken tedbirler konusunda duyarsızlaştırmamalıdır. Özellikle güneş ışınlarına gereğinde fazla maruz kalındığında Allah korusun çok şiddetli güneş yanıkları ve daha ötesi sorunlar ile karşılaşılabilir. En hafif durumlarda dahi cilt lekeleri oluşabilmektedir. Bu lekeler güneş ışınlarının cildimizde bulunan kerotin pigmenti ile reaksiyona girmesi ve ya cilt yapımızı bozarak bu pigmentin bir lokasyonda toplanması sonucu oluşur.

Cilt lekelerinin oluşumu genel olarak aşağıdaki şekilde özetlenebilir.

√ Yaşlılık
√ Genetik,
√ Bakımsız kalan cilt
√ Yoğun kimyevi ürün kullanma
√ Güneş

Genetik dışındaki sorular sizinde dikkat edeceğiniz gibi cildin canlılığını kaybetmesi ve aşağı yönlü bir grafik sergilemesi durumları ile görülür. Bu durum bize çözümün güzergâhını da ifade ediyor.
Öncelikli olarak cildin canlı kalmasını sağlamak ve ölü hücrelerden kurtulup yerlerine yeni hücreler ile doldurmak. Diğer aşama ise keratinin bölgesel olarak birikmesine engel olup güneşlenmeyi ölçül düzeye çekip uygun saatlerde yapmak.

cilt lekelerine doğal çözüm

cilt lekelerine doğal çözüm

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.