Güzellik ve Buz Maskesi

Buz, çok eski tarihlerden beri kullanılan bir güzellik iksiri olarak bilinmektedir. Her ne kadar aşırı soğuk veya sıcağın cilde zarar verdiği bilinse de buzun içindeki mineraller cildi canlandırma ve daha diri olmasını sağlama vazifesi görmektedir. Bu nedenle uzmanlar günde iki kez yüze buz kalıpları ile masaj yapılması gerektiğini bildirirler. Böylece teniniz ferahlayarak daha taze ve canlı bir görünüme kavuşur.

Cilt Toniği Olarak Buz Kullanımı
Buzun doğal bir tonik olduğunu biliyor muydunuz? Gözeneklerinin büyüklüğünden ve buna bağlı olarak siyah nokta, sivilce gibi problemlerden şikâyet eden kişiler, makyaj yapmadan önce buz küpleri ile ciltlerine masaj yaparlarsa gözeneklerinin sıkılaştığını ve çitlerinin daha parlak olduğunu fark ederler. Yine buz ile yapılan masaj kullandığınız makyaj malzemelerinin daha doğal görünmesini sağlarken, fondöteniniz de daha pürüzsüz duracaktır.

Cilt Kırışıklıklarına Buz Masajı
Kırışıklık görünümünü azaltmak veya yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemek için de buz kalıplarını kullanabilirsiniz. Özellikle göz bölgesine uygulayacağınız buz masajı bu bölgede yeni kırışıklıkların oluşmasını engelleyecektir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. Buzun dolaptan çıkarılıp hemen cilde uygulanması, burada bulunan damarların çatlamasına neden olabilir. Bu nedenle buzluktan çıkarılan buz kalıpları bir müddet bekletilmeli ve kesici soğuğu gittikten sonra yüze uygulanmalıdır.

Yüzdeki Lekelere Karşı Buz Maskesi
Güneşe veya yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan lekeler için buz maskesini uygulayabilirsiniz. Bunun için malzemeler:
1 litre kadar temiz su
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 yemek kaşığı elma şırası
Verilen malzemeler cam bir kapta karıştırılarak buz kalıplarında dondurulur. Daha sonra her gün bir buz küpü alınıp özelikle lekeli bölgeler başta olmak üzere tüm yüze uygulanır. Daha önce de söylediğimiz gibi dolaptan çıkarır çıkarmaz değil, ilk soğuğu gittikten sonra buz küpleri yüze sürülmelidir.

Gözaltı Torbaları Ve Morlukları İçin Buz Maskesi
İnsana daha yaşlı bir hava veren gözaltı morluklarından buzla yapacağınız bir maske yardımıyla kurtulabilirsiniz. Bir adet salatalığı iyice rendeleyip bir yemek kaşığı gül suyu ile karıştırarak buz kalıplarına dökün ve donması için buzlukta bekletin. Sabahları bu buz küpleri ile yapacağınız masaj gözaltı morluklarınızın görünürlüğünü azaltacaktır

Buz ile cilt bakımı konulu yazı

Buz ile cilt bakımı konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.