Herkesin Bilmesi Gereken 20 Güzellik Tüyosu

1) Doğal bir görünüm için kapatıcıda aşırıya kaçmayın. Yaygın bilinenin aksine, gözaltlarına bol miktarda kapatıcı sürmek koyu halkaları kapatmayacaktır. Görünümü kapatmak için bir ton makyaj ürünü kullanmak gerçekten yapay görünür ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olur. Bunun yerine, tüm cildinizi kapatmadan ten renginizi dengeleyin hafif bir kapatıcıyı ince bir tabaka hâlinde uygulayın.

2) Daha yuvarlak bir göz için göz kaleminizi aşağı doğru çekin. Kedigözü makyajı her zaman havalı duracaktır ama son zamanlarda en çok bu makyaj trendi tercih ediliyor. Eyeliner veya göz kaleminizi yukarı doğru sürmektense, daha yuvarlak ve geniş gözler için aşağı doğru tutun.

3) Rujunuzu bir parça kumaş üzerinden pudralayın. Rujunuzun gün içerisinde bozulmasından veya silinmesinden yoruldunuz mu? O zaman rujunuzu yarı saydam pudra ile sabitleyin ama pudrayı dudaklarınıza direkt uygulamayın. Onun yerine bir parça kumaş üzerinden pudrayı uygulayın böylece dudaklarınıza doğru miktarda pudra geçecektir.

4) Çok yönlü yüz maskesi uygulayın. Cilt bakımı tek yönlü olmamalıdır, o yüzden cildinize göre ayarlamalar yapmalısınız. Örneğin, yağlı bir T bölgesine ama kuru yanaklara sahipseniz yüzünüzün kenarlarına hidratlı; alın, burun ve çene için kömür özlü maskeler kullanmalısınız.

5) Daha yoğun bir görünüm için rimelinizi kirpiklerinize bastırın. Eyeliner kullanmadan gözlerinize derinlik katmak istiyorsanız rimeli kirpiklerinizin alt yüzeyine nazikçe bastırın. Bu teknik daha yoğun ve derin bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

6) İhtiyaçlarınıza uygun bir pudra seçin. Ne tür bir pudraya ihtiyacınız olduğunuzu bilmek yüzünüz için mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Toz pudralar geniş gözenekli ciltlerde harika durur, krem pudralar ise daha taze bir görünüm sunar ve daha uzun süre kalıcıdır. Jeller de güzel ve sağlıklı bir parlaklık için güzel bir seçenektir ama sık terleyenler için önerilmez.

7) Ten renginizi ön plana çıkaran pudralar seçin. Pudralar cildinizin parlak görünmesine yardımcı olur ama yanlış bir renk kullanıyorsanız yüz renginizle çakışır.

8) Gözaltınız için ihtiyaçlarınıza uyan bir kapatıcı seçin. Gözaltı halkaları, gözaltı şişliği veya ince çizgiler. Seçiminizi bu doğrultuda yapın.

9) Doğal bir parıltı için yüz parlatıcısı kullanın. Baz kullanmaktan sıkıldıysanız yüz parlatıcılarını deneyin. Bu ürün ile tüm yüzünüze uygulama yapmaktan ziyade yanaklarınızın ucu, kaşlarınızın üstü ve üst dudağınızın ortasına uygulayacağınız bu yüz parlatıcıları ile taze bir görünüm elde edeceksiniz.

10) Çok vakit harcamadan kaşlarınızı daha hacimli gösterin. Kaş kalemleri, pudralar veya jellerle kaşlarınızı daha yoğun gösteriyorsanız uygulaması sadece 10 saniyenizi alacak kaş pomatlarını denemek isteyebilirsiniz.

11) Pudrayı yüz tipinize uygun kullanın. Pudra uygularken yüz kemiklerinizi baz almak mükemmel sonuca ulaşmanızı sağlar. Örneğin, yuvarlak yüzler uygulamayı elmacık kemiklerinden başlatmalı ve şakaklara doğru hafifçe sürmeli.

12) Sadece pudranızla makyajınızı tamamlayın. Vaktiniz kısıtlıysa karpuz pembesi pudranızı yanaklarınıza, göz kapaklarınıza ve dudaklarınıza uygulayın.

13) Kirpikleriniz için pudra kullanın. Kirpiklerinizi uzatmak mı istiyorsunuz? Yoğunluk ve uzunluk katmak için rimel sürüşleriniz arasına yarı saydam pudra sürün.

14) Uzun süreli kullanımlar için dudak kalemi kullanın. Dudak kalemi, rujunuzun tüm gün dudaklarınızda kalmasını sağlayan basit bir kozmetik üründür. Daha net çizgiler için kalemin ucunu uygulamadan önce açın ve mutlaka ruj renginize uyan bir kalem seçin.

15) Gömlek yakalarınızı düzleştirici ile düzeltin. Gömlek yakalarınız kırıştıysa veya kıvrıldıysa ve ütülemek için vaktiniz yoksa saç düzleştiricisi kullanın.

16) Nude kalem ile daha aydınlık bir görünüm elde edin. Gözlerinizi aydınlatmak ve daha geniş görünmesini sağlamak istiyorsanız gözyaşı kanalınızın alt kısmına nude kalem sürün. Bu renk, beyaz kalemden çok daha doğal bir görünüm sunacaktır.

17) Tırnak kütikülünüzü yumuşatın. Kütikülleri kesmek acılı olabilir. Daha güzel görünümlü kütikülleriniz olsun istiyorsanız her gün bir damla kütikül yağı damlatın ve tırnaklarınıza masaj yapın.

18) Dudaklarınızı dolgunlaştırın. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız alt ve üst dudaklarınızın ortasına aydınlatıcı sürün.

19) Saçlarınıza hacim katmak için kuru şampuan kullanın. Saçlarınız söndüyse ve eski hâline kavuşmasını istiyorsanız saçlarınızı ayırın, saç diplerine bir miktar kuru şampuan sıkın, ardından saçlarınızı karıştırın.

20) Ayakkabılarınızı genişletin. Yeni aldığınız ayakkabılar ayaklarınızı sıkıyorsa kalın bir çift çorap giyin ve kurutma makinesini ayakkabılarınıza tutarak ayakkabı derisinin genişlemesini sağlayın.

Bu yazıdaki tavsiyeler sayesinde daha doğru makyaj yapacaksınız.

Bu yazıdaki tavsiyeler sayesinde daha doğru makyaj yapacaksınız.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.