Hızlı Sivilce Tedavisi – 11 Kozmetik ve Doğal Yöntem – 5

Sivilcelerden Hızlı Bir Şekilde Kurtulmak İçin Hangi Doğal Ürünler Kullanılmalıdır?

Eğer yukarıda bahsettiğimiz ürünleri kullanmak size zarar veriyorsa ya da onları kullanmak istemiyorsanız doğal ürünleri denemelisiniz. Birçok doğal ilaç, sivilceleri ve akneleri beklediğinizden daha hızlı yok edebilir.

 

 

İşte size temiz ve berrak bir cilt için daha etkili çalışan bazı ev yapımı ilaçlar:

1- Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, Avustralya’da doğal olarak yetişen çay ağacı bitkisinden elde edilen bir çeşit uçucu yağdır. Sık sık akne ve sivilcelerden muzdarip olanlar bu doğal anti-septik ve anti-bakteriyal yağdan mutlaka haberdardır. Bu yağın doğal anti-septik özelliği, sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürür ve ciltten tamamen temizler. Neredeyse benzoil peroksit gibi çalışır, ancak onun kadar hızlı etki etmez (sonuca ulaşmak biraz zaman alabilir). Çay ağacı yağının en önemli özelliği, hassas ciltler üzerinde benzoil peroksit gibi alerjiye ve deformasyona neden olmamasıdır. Sadece hassas ciltler için uygulamadan önce bu yağı biraz sulandırmalısınız.

 

 

Yapılması Gerekenler:

 • Alacağınız çay ağacı yağı ürününde % 5 çay ağacı yağı olduğundan emin olun.
 • Birkaç damla çay ağacı yağını bir miktar su ile sulandırın.
 • Akne ve sivilcelerinize bu uygulamayı günde 2-3 defa tekrarlayabilirsiniz.

Dikkat: Çay ağacı yağını doğrudan cildinize uygulamayın. (sulandırdıktan sonra uygulayın). Eğer doğrudan kullanırsanız cildinizde yanıklara sebep olabilir.

 

 

2- Zerdeçal

Zerdeçal birçok konuda sağlığa faydalı bir bitkidir. Sivilce ve aknelerde oluşan iltihabı azaltır. Aslında zerdeçalda bulunan ‘kurkumin‘ adındaki kimyasal bileşik asıl etken maddedir. Piyasada satılan sahte zerdeçal baharatını almamaya dikkat edin, doğal olması son derece önemli. Yani, satın alacağınız zerdeçalın pH değeri 3‘ün altında olmalıdır, bunun için gerekirse pH testi şeritleri kullanabilirsiniz. Eğer pH seviyesi 3‘ün altındaysa, güvenli bir şekilde sivilce tedavisi için zerdeçal kullanabilirsiniz.

 

 

Yapılması Gerekenler:

 • Bir miktar zerdeçal tozunu alın ve su ile karıştırarak pürüzsüz bir macun hazırlayın. (isteğe göre içerisine yoğurt ekleyebilirsiniz).
 • Gece uyumadan önce bu macunu sivilce ve aknelerinize uygulayın ve bütün gece yüzünüzde kalsın.
 • Zerdeçal, temas ettiği yüzeyleri boyar, buna dikkat etmelisiniz. Eğer uyku esnasında çok hareketli iseniz uyumadan önce bu uygulamayı yapın ve 40-50 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha sonra rahatça uyuyabilirsiniz.
 • Cildinizdeki akne ve sivilceler tamamen kayboluncaya kadar bunu her gece tekrarlayın.

 

Bu yazının diğer bölümleri:

Hızlı Sivilce Tedavisi – 11 Kozmetik ve Doğal Yöntem – 1

Hızlı Sivilce Tedavisi – 11 Kozmetik ve Doğal Yöntem – 2

Hızlı Sivilce Tedavisi – 11 Kozmetik ve Doğal Yöntem – 3

Hızlı Sivilce Tedavisi – 11 Kozmetik ve Doğal Yöntem – 4

Hızlı Sivilce Tedavisi – 11 Kozmetik ve Doğal Yöntem – 6

Sivilcelerinizden ve aknelerinizden hızlı bir şekilde kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal ve kozmetik yöntemler.

Sivilcelerinizden ve aknelerinizden hızlı bir şekilde kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal ve kozmetik yöntemler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.