İltihaplı Sivilceler İçin Doğal Maske

Birçok kişiyi estetik görünmemesinin yanı sıra acısıyla da rahatsız eden iltihaplı sivilceler en önemli cilt problemleri arasında yer almaktadır. Çoğu durumda cilt uzmanından yardım almayı gerektiren iltihaplı sivilcelerle başa çıkmak için evde uygulanabilecek doğal yöntemler de bulunmaktadır. İltihaplı sivilcelerin verdiği can acısının yanı sıra ciltte iz bırakma riskinin de olması ihmal edilmemesini gerektirmektedir. Bilhassa ergenlik dönemindeki gençlerin bu sorunla sıkça karşılaşması ve iltihaplı sivilcelerle oynayarak ya da sıkarak iz kalmasına sebep olması en fazla karşılaştığımız durumlardandır. Bu nedenle sizlere iltihaplı sivilceler için doğal maske tarifi sunarak evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler ile sivilcelerinizle başa çıkmanızı öneririz.

İltihaplı Sivilceler İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı yoğurt (tam yağsız)
  • 1 tatlı kaşığı bal (organik)
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Uygulanışı

Tüm malzemeleri küçük bir kasede karışım haline getirin. Ardından maskeyi temiz bir cilde, özellikle de sivilcelerin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde yayın. 15-20 dakika kadar maskenin kurumasını bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Not: Antibakteriyel özelliği bulunan iltihaplı sivilceler için yoğurt maskesi tarifini kullanmadan önce bileğinize az miktarda uygulayarak biraz bekleyin. Eğer o bölgede kaşıntı ya da yanma oluşursa maskede bul

Sivilceleri patlatmadan önce yapmanız gereken işlemleri mutlaka okuyun.

Sivilceleri patlatmadan önce yapmanız gereken işlemleri mutlaka okuyun.

unan malzemelerden herhangi birine alerjiniz olabilir.

Ceviz Yaprağı ve Aloe Vera Jeli

Malzemeler

  • 1 avuç taze ceviz yaprağı
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 bardak su

Uygulanışı

İltihaplı sivilcelerle başa çıkmak için uygulayabileceğiniz en doğal maske tariflerinden birisi ceviz yaprağı suyu ve aloe vera jeli karışımıdır. Maskeyi hazırlamaya öncelikle bir avuç taze ceviz yapraklarını 2 bardak suda iyice kaynatarak süzme işlemi ile başlayın. Elde ettiğiniz suya aloe vera jelini de ekleyerek iyice karıştırın. Ardından elde ettiğiniz maskeyi sivilceli bölgelere uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. İltihaplı sivilcelere aloe vera jeli uygulamak son derece etkili ve faydalı olacaktır. Bu maske tarifini sabah akşam düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede iltihaplı sivilcelerinizin geçmeye başladığını fark edeceksiniz. Eğer aloe vera jeli bulamazsanız sadece ceviz suyu ile de sivilcelerinizin geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.