İngiliz Tuzu İle Siyah Nokta Temizleyici

İngiliz tuzunun vücut ve ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkileri yüzyıllar önce bile bilinmekte ve bu sebeple bu tuzdan yararlanılmaktaydı. İçeriğindeki elementler sayesinde ruhu dinlendiren ve huzura kavuşturan bu tuz aynı zamanda sinir sistemini etkilemekte, cilt hastalıklarını iyileştirmekte, yaralanmalar sonucunda oluşan sıyrıkların daha çabuk geçmesini sağlamaktadır. Yine soğuk algınlığı ve solunum yolu hastalıklarının şiddetini azaltan bu tuz, vücuttaki toksinleri atmanıza da yardımcı olmaktadır.

Gözenekler içinde biriken kirlerin ve yağ atıklarının oluşturduğu siyah noktaları İngiliz tuzunu kullanarak yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için oldukça basit bir yöntemi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir yemek kaşığı İngiliz tuzunu sıcak suyla karıştırıp içine bir tutam iyot eklemeniz. Bu karışımı pamuk yardımı ile alıp özellikle siyah noktaların yoğun bir şekilde görüldüğü bölgelere sürdüğünüzde gözeneklerin içindeki yağ ve kirler temizlenerek bu bölge kurutulmakta aynı zamanda burada yaşayan bakteriler de yok edilmektedir. Cildinizde uyguladığınız karışım kuruyunca ılık bir su ile yüzünüzü yıkayıp kalıntılardan arındırmanız gerekmektedir. Uzman doktorların yaptıkları araştırmalarda İngiliz tuzunun cilt tarafından tamamen emildiği ortaya çıkmıştır. Bu sebeple İngiliz tuzunu bir küvetin içinde sıcak su ile eritip bu karışımın içinde beklemeniz bile ondan ve içerisindeki maddelerden yararlanmanız için yeterlidir. Bunun dışında İngiliz tuzunun bilinen yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. İngiliz tuzunun içinde bol miktarda sülfat bulunur. Sülfatın en büyük özelliği vücuttaki ağır metalleri ve toksinleri atmaya yardımcı olmasıdır. Vücudumuz oldukça geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple banyo suyuna ekleyeceğiniz İngiliz tuzu ile vücuttaki toksinlerden kurtulabilirsiniz.
  2. İngiliz tuzunu zeytinyağı ile karıştırıp cildinize peeling yapabilirsiniz. Bu vücudunuzdaki ölü derilerden ve hücrelerden doğal bir yöntemle kurtulmanızı sağlayacaktır.
  3. İngiliz tuzunu su ile karıştırıp lavman olarak da kullanabilirsiniz; fakat bu yöntemi denemeden önce doktorunuza danışmanız yerinde bir hareket olacaktır.
  4. Yüz yıkama jellerinizin peeling etkisi göstermesini istiyorsanız içlerine İngiliz tuzu katın ve nazik hareketlerle masaj yapar gibi bu jeli cildinize uygulayın.

Bir çay kaşığı İngiliz tuzu ile üç damla tentürdiyotu karıştırdığınızda siyah noktalara son verecek bir maske elde edersiniz.

İngiliz tuzunu kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulabilir ve yüzünüze peeling yapabilirsiniz.

İngiliz tuzunu kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulabilir ve yüzünüze peeling yapabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.