İpek Yumuşaklığında Bir Cilde Sahip Olun – 2

Nemlendirme yöntemleri

1- Doğal losyon kullanın

Kuru havadan cildinizi korumak için nemlendirici doğal losyon cildinizi ipek kadar yumuşak yapacaktır. Kuru ciltler için cildin su ihtiyacını karşılayacak bir losyon seçmelisiniz. Duştan çıkar çıkmaz cildiniz hala nemli ve sıcakken kullanın ve cildinizi yumuşak tutacak nemi cildinize hapsedin. Nemlendirici güneş kremi yüzünüzü güneş ışınlarının zararlarından korumak ve nemli kalmasını sağlamak için iyi bir seçenek olabilir.

 

2- Cildinize bakım yapın

Losyon cildinizi yumuşak tutmuyorsa cildinize yağ ile derin bakım yapmanın zamanı gelmiş demektir. Bu işlem biraz karışık olabilir ancak ipek yumuşaklığındaki cildinizi görünce zahmetinize değecektir. Uyumadan önce aşağıdaki işlemleri yapın:

– Vücudunuzu yağ ile ovun. Zeytin yağı, badem yağı, jojoba yağı kullanabilirsiniz.

– Uzun kollu pijamalarınızı giyin. Uzun kollu pijamalar yağın yatağınıza bulaşmasını engelleyecektir. İpekten ziyade pamuklu pijama tercih edin. Dilerseniz çorap ve eldiven de giyebilirsiniz.

– Sabah duş alın ve nemlendirici doğal losyonunuzu sürün. Yağ bakımınızdan sonra cildiniz bebek cildi gibi olacaktır.

 

3- Cildinizi yumuşak hissettirecek doğal nemlendiricileri deneyerek memnun kaldığınızı sürekli kullanın

– Hindistan cevizi yağ kolay sürülür ve cildi yumuşatır.

– Shea yağı kış aylarında dizleri ve dirsekleri yumuşatmak için idealdir.

– Lanolin koyunların yünlerini yumuşak ve sugeçirmez tutmak için salgıladıkları doğal maddedir. Cildinizi sürebilirsiniz.

– Aloe vera cildinizi her gün nemlendirebileceğiniz, yağlı hissettirmeyen bir nemlendiricidir.

 

Peeling yöntemleri

Maske yapın

Cildinizdeki ölü derileri temizlemek için en iyi yöntem peeling maskeleridir:

Bal ve limon maskesi

İki çay kaşığı unu bir kaseye koyun.  İki çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. İyice karıştırın ve krem haline getirin. Yüzünüze veya cildinizin kuru olduğu başka bir bölgeye uygulayın. 30 dakika bekleyin ve soğuk su ile temizleyin.

 

Süt maskesi

Duş aldıktan sonra bir parça pamuğu süte batırın. Pamuğu yüzünüze sürün ve sütün kurumasını bekleyin. Süt cildiniz tarafından iyice emildikten sonra yüzünüzü gözeneklerinizi kapatmak için soğuk su ile yıkayın.

İpek Yumuşaklığında Bir Cilde Sahip Olun – 1

İpek yumuşaklığında bir cilt için evde uygulayabileceğiniz nemlendirme ve peeling maskeleri.

İpek yumuşaklığında bir cilt için evde uygulayabileceğiniz nemlendirme ve peeling maskeleri.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.