İstenmeyen Tüyler ve Doğal Öneriler

Çeşitli hastalıklara ve hormonal bozukluklara bağlı olarak ortaya çıkan tüylenme problemi zaman zaman genetik faktörler nedeniyle de oluşabilmektedir. Böbrek üstü ve yumurtalık hormonlarının aykırı çalışması, bunun yanında genç kızlarda da görülen polikistik over sendromu da tüylenmeye yol açabilmektedir. Saç dökülmesi ve aşırı kilo alımı ile belirtileri de gösteren bu hastalıklarda tıbbi tedavilerin yanında doğal yöntemleri kullanmak da etkili olabilmektedir.

1. Bitkisel tedavi kürü
1 tane soğan
1 diş sarımsak
Eczane ve aktarlarda satılan siyah merhem
1 baş soğan ateşte iyice yakılıp köz haline getirilir. Daha sonra bir diş sarımsak iyice rendelenerek içine siyah merhem katılıp karıştırılır. Problemli bölgeye siyah merhem ve sarımsak karışımı sürüldükten sonra üzeri közlenmiş soğanla kapatılır ve yaklaşık yarım saat kadar bekletilir. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz. Zamanla tüylenme probleminin azaldığını fark edeceksiniz.

2. Bitkisel yöntem
1 yemek kaşığı dolusu taze nane
Taze naneyi bir bıçak yardımı ile çok ince olacak şekilde kıyın. Daha sonra bu naneleri çiğneyerek ağzınızda bekletin ve üzerine bir iki yudum su içerek yutun. Bu kür 15 gün boyunca uygulanabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereke uygulama süresidir. 15 günün sonunda uygulamaya birkaç gün ara verilir ve tekrar 15 gün aynı tedavi tekrar edilir. Burada kullanılan nanenin taze olması gerekmektedir.

3. Bitkisel kür
1 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş aslanpençesi
Bir bardak taze ve temiz, klorsuz su
Kurutulmuş aslan perçemi kaynayan suyun içine atılır ve 10 dakika kadar kaynatılır. Kaynayan su ateşten alındıktan sonra dinlenmeye bırakılır ve iyice ılıdığına emin olunduktan sonra bu karışım süzülerek suyu çıkarılır. Bu kürü 1 ay boyunca uygulamanız gerekir. Her gün bir bardak alınmalıdır ve bir ay süre dolduktan sonra bir hafta ara verilir ve tekrar bir ay boyunca aynı uygulamaya devam edilir. Suyu sabah kahvaltısından bir iki saat sonra içebilirsiniz. İsterseniz aç karnına olmak şartı ile öğleden sonra da alabilirsiniz. Aslanpençesinin içeriğindeki mineraller tüylenme sorununu engellediği gibi, tüylerin daha seyrek ve az çıkmasını da sağlamaktadır.

 

İstenmeyen tüyler konulu Yazı

İstenmeyen tüyler konulu yazı 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.