Kabarık, Kaşınan ve Kuru Gözler için Ev Yapımı Göz Damlası

Alerjiler, yeterli uykuyu alamama, kuru hava, iş arkadaşlarınızın kullandığı rahatsız edici parfüm gibi birçok şey gözünüzün kurumasına, kaşınmasına veya şişmesine yol açabilir. Gözlerinizde kaşıntı oluştuğunda, kuruduğunda ve gözünüz şiştiğinde, gözünüzü iyileştirmeniz için tek çözüm yolunun göz damlası satın almak olduğunu sanıyorsunuz fakat evde kendi göz damlanızı kendiniz yapmanız da mümkün. Fakat bu göz damlasını yaparken gözünüzde daha büyük bir problem oluşmasına neden olmayacak mikroplardan arındırılmış, steril ve tamamen temiz malzemeler kullanmanız oldukça önemlidir.

Bu karışımı, kaşıntıyı hemen giderdiği, toprak ve kırıntı gibi şeyleri hemen gözden akıttığı ve rahatsız edici kuruluğu hemen giderdiğinden dolayı her zaman hazırda bekletmeniz yararınıza olacaktır. Bu karışım temel olarak tuzlu su karışımıdır. Ancak, bu karışımı hazırlarken saf su ve sodyum klorür tabletleri (içerisinde topaklanmayı önleyici iyot bulunduran sofra tuzu yerine, tamamen saf tuz tabletleri)’nin kullanılması karışımın steril ve rahatsızlık oluşturmaması için oldukça önemlidir. Bu tabletler herhangi bir eczaneden ya da internetten alınabilir.

 

 

İhtiyacınız olacak malzemeler:

* 1 bardak saf veya filtrelenmiş su

* 2 sodyum klorür tableti (2 gram)

* Göz damlalığı

* Cam kavanozu

 

 

Tarif

Bütün kirlerden kurtulmak için biraz su kaynatın ve cam kavanozu, kapağını ve göz damlalığının cam kısmını bu suda biraz kaynatın ve mikroplardan arındırın. Cam kavanozun içerisine 1 bardak dolusu saf suyu dökün ve içerisine sodyum klorür tabletini atın. Kapağı kapatıp iyice çalkalayın. Daha sonra hazırladığınız karışımı göz damlalığına dökün. Rahatsızlık giderilip, rahatlayana kadar her göz için 2-3 damla kadar damlatın. Yazmamıza bile gerek yok fakat eğer gözünüzde herhangi bir rahatsızlık oluşursa hiç zaman kaybetmeden bir göz doktoruna görünün.

Kaşınan ve kuru gözleriniz için evde hazırlayabileceğiniz göz damlası tarifi.

Kaşınan ve kuru gözleriniz için evde hazırlayabileceğiniz göz damlası tarifi.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.