Kararmış El ve Ayakları Beyazlatmak İçin Evde Uygulayabileceğiniz 10 Muhteşem Yöntem

El ve ayaklarda meydana gelen kararmalar oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Kadınlar bronzlaşmış bir cilde sahip olmayı severler elbette. Ancak el ve ayaklarımız gün boyunca açık vaziyette olan ve sürekli olarak güneş ışığına maruz kalan bölgelerdir. Hal böyle olunca her türlü kirletici unsura maruz kalmakta ve kararmaktadırlar. El ve ayaklarınızı vücudunuzun diğer kısımlarıyla kıyasladığınızda, karşılaşacağınız manzara sizi delirtebilir. Her birey göz kamaştıran ve kararmalar olmaksızın bronzlaşmış bir cilde sahip olmak ister. Ama tabii ki bu çerçevede uygulayacağınız bakım ve beslenme düzeni büyük ehemmiyet arz etmektedir, bilhassa el ve ayaklar için. Eğer el ve ayaklarınızı yenileyecek doğal bir yöntem arayışındaysanız, bu yazımızda sizler için hazırlanışı son derece basit yöntemler sunduk. Bu yöntemler sayesinde elleriniz ve ayaklarınız büyüleyici ve ihtişamlı bir görünüme kavuşacaklar.

 

 

1) Safran ve Süt Masajı

Safran asırlardan beridir cilt parlatıcı amacıyla kullanılmaktadır. Bu muazzam bileşen sahip olduğu besleyici içerik sayesinde cildinizi parlatır ve güzelleştirir. Süt ise nemlendirici bir etkiye sahiptir, böylelikle de cildinizi daha yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşturur. Bu iki bileşen ile oluşturacağınız muazzam karışım el ve ayaklarınızdaki tüm ölü hücreleri ve kirleri kökünden söküp atarak, onlara harika bir görünüm kazandıracaktır. Eşit miktarda süt ve safranı karıştırın ve masaj yoluyla uygulayın.

 

 

2) Şeker, Kahve ve Hindistancevizi Yağı Maskesi

Bu muazzam karışım cildiniz için mucizevi etkiler ortaya koyacaktır. Haftada bir kez bu maskeyi uygulayarak hayalini kurduğunuz cilde kavuşabilirsiniz. Şeker cilt yapısındaki kirleri ve koyulukları ortadan kaldırır. Kahve tozu cildinizi parlatır ve hindistancevizi yağı ise cildinizi besler. Bu eşsiz karışım ile hedefinize çok yakınsınız.

 

 

3) Bal ve Limon Suyundan Oluşan Parlatıcı Maske

Beyazlatıcı ve parlatıcı tesire sahip doğal bileşenlerden oluşan bir karışımdan daha etkili ne olabilir? Limon cildi yağlardan arındırarak parlak ve güzel bir görünüme kavuşturur. Bal da aynı zamanda cildinizi yumuşatıp parlatarak kusursuz bir görünüm kazandırır. Bu mucizevi karışım hayallerinizdeki cilde kavuşmanızı sağlayacak.

 

 

4) Görkemli Bir Cilt için Domates

Domates bünyesinde yüksek miktarda iyi huylu asit, mineral, vitamin ve buna benzer cildi parlatıcı bileşenler ihtiva etmektedir. Bu eşsiz besin cildinizi arzu ettiğiniz parlaklığa ve canlılığa kavuşturacaktır. Eğer kararmış ve kirlenmiş el ve ayaklardan muzdaripseniz, domatesi söz konusu bölgeye masaj yoluyla uygulayarak kararmalardan kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir miktar taze domatesi istenilen bölgeye masaj yoluyla uygulamak.

 

 

5) Parlak ve Taze Bir Cilt için Aloe Vera Jeli

Aloe Vera jeli cildinizi daha parlak ve güzel bir görünüme kavuşturmaya olanak tanıyan büyüleyici bir içeriktir. Sahip olduğu doğal tesirler cilt üzerinde adeta mucizevi etkiler ortaya koymaktadır. Sahip olduğu cildi besleyici ve parlatıcı karakteristikler sayesinde, cilt yapısında meydana gelebilecek her türlü kir, kararma ve yağlanmaya karşı mücadele ederek kusursuz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

 

 

6) Yoğurt Maskesi

Tüketmekten son derece keyif aldığımız bu müthiş besin bünyesinde yüksek miktarda antioksidan barındırmakta olup, aynı zamanda antibakteriyel ve yaşlanma önleyici karakteristiklere de sahiptir. Bu ihtişamlı besin cildinizi parlak, sıkı ve çekici bir görünüme kavuşturur. Her banyodan evvel el ve ayaklarınıza düzenli olarak yoğurt sürün ve sonuçları kendi gözlerinizle görün.

 

 

7) Sodyum Bikarbonat

Sodyum bikarbonat cilt yapısında meydana gelebilecek her türlü bozulmayı gideren temizleyici bir bileşen olup, cildinizi görkemli bir görünüme kavuşturmanıza yardımcı olur. Peeling işleminden tutun ovalama metotlarına kadar pek çok kullanım çeşidi olan bu bileşen, cildi parlatmak adına harika bir seçenektir. Bir miktar sodyum bikarbonatı ve suyu el ve ayaklarınıza masaj yoluyla uygulayın. Dakikalar içinde sonuçlara kendiniz şahit olacaksınız.

 

 

8) Patates Suyu

Patates cildinizi yumuşatan, parlatan ve destekleyen sayısız bileşenle doludur. Eğer el ve ayaklarınızda kararma veya yanma mevcutsa, tüm cilt sorunlarına iyi gelen bu muazzam besini deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken patates dilimlerini istenilen bölgeye sürmek. Bir hafta içinde sonuçlara şahit olacaksınız.

 

 

9) Zerdeçal Maskesi

İnanın, hiçbir bileşen bu eşsiz üründen daha mucizevi tesirler ortaya koyamaz. Zerdeçal tozu enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı savaşır, cilt kararması sorununu giderir ve cildi daha sıkı ve yumuşak bir görünüme kavuşturarak çekiciliğinizi üst raddeye taşır. Bir miktar bal ve zerdeçal tozunu karıştırıp el ve ayaklarınıza uygulayın.

 

 

10) Pirinç Unu, Süt ve Bal Karışımı

Pirinç unu özel bir cilt parlatıcı görevi görmektedir. Bir miktar pirinç ununu, süt ve bal ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı masaj yoluyla düzenli olarak el ve ayaklarınıza uygulayın. Birkaç gün içerisinde daha parlak ve yağdan arınmış bir cilde kavuşacaksınız.

Kararan el ve ayaklarınızı beyazlatmak için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.