Keçiboynuzu Maskesi İle Cilt Bakımı

Keçiboynuzu içeriğindeki maddeler ile hem sağlığa hem de cilde oldukça faydalı olan bir üründür. Özellikle koyu renkli olanlar faydalı olup nefes darlığına da iyi gelmektedir. Eğer solunum sistemi rahatsızlığınız ve nefes darlığınız varsa 7 adet keçiboynuzunu soğuk suda yıkadıktan sonra küçük parçalara ayırıp kaynayan bir suya atıp 8 dakika kadar kaynatmalısınız. Daha sonra suyunu süzüp cam bir şişeye doldurmak suretiyle sabah ev akşam bir çay bardağı içebilirsiniz. Böylece nefesinizin zamanla açıldığını ve rahatsızlıklarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Yalnız hazırladığınız karışımı 3 için içinde bitirmeniz gerekir. Çünkü üç günün ardından keçiboynuzu suyu bozulmaya başlayacaktır. Bu küre 20 gün boyunca devam edilmeli, bu süre içinde bal tüketilmemelidir.

Keçiboynuzu kürü kullanılırken 20 günün ardından suya bal da karıştırılır. Yani 20 günün ardından iki hafta da çay bardağının içine bir çay kaşığı bal eklenerek tüketilir.

Keçiboynuzunun faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İshali olanlar için tedavi edicidir.
 • Sindirim sistemi sorunlarını giderir.
 • Özellikle solunum sistemi hastalıklarına iyi gelen keçiboynuzu astım ve öksürük için de kullanılabilir.
 • Keçiboynuzu hamilelikte meydana gelen kansızlığı da tedavi etmektedir. Yine bu dönemde keçiboynuzu pekmezi yenmesinin bebeğe de birçok faydası olduğu bilinmektedir.
 • Keçiboynuzu tansiyonu düşürme ve kolesterolü dengeleme özelliğine de sahiptir.
 • Enerji vermesinin yanında dişleri ve kemikleri güçlendirmektedir.
 • Keçiboynuzunun özellikle etki ettiği diğer bir unsur da cildimizdir. Kırışıklık giderici bu ürün aynı zamanda kozmetik amaçlı üretilen birçok kremin içeriğinde de bulunmaktadır.

Bu maskenin malzemeleri şu şekildedir:

1 tatlı kaşığı keçiboynuzu tozu

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı süt

Bütün malzemeler cam bir kâseye konulup iyice karıştırılır. Ortaya çikolataya benzeyen krem kıvamında bir maske çıkacaktır. Keçiboynuzu kırışıklıkları açarken bal da cildi besler ve yumuşacık olmasını sağlar. Krem haline gelen bu karışımı özellikle kırışmaya meyilli olan cilt bölgelerine bir fırça yardımı ile sürün ve bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra ılık bir su ile yüzünüzü birkaç kez yıkayın ve ardından nemlendirin. Bu kürü haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz. Özellikle dekolte bölgesindeki kırışıkların da görünümünün düzeldiğini fark edeceksiniz.

Keçi boynuzu pekmezi ile yapılabilecek cilt bakım maskeleri konulu yazı

Keçi boynuzu pekmezi ile yapılabilecek cilt bakım maskeleri konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.