Kil Maskesi

Kil, tarih boyunca insanların vazgeçmediği bir doğa harikası. Her alanda kullanılan bu kilin ne olduğunu nelerden ibaret olduğunu cilt bakımı dışında ne işe yaradıklarını hiç düşündünüz mü? Ya da her kil aynı mı? Kil maskesinin bir özelliği var mı? Kil çeşitleri neler? Hangi tür kil cilt bakımında kullanılabilir?

Gariptir ki bu binlerce sorunun cevabın çoğumuz bilmiyorduk ta ki “Kil Maskesi İle Yüz Bakımı” konulu yazıyı Dogalcilt.com paylaşana kadar. Çünkü detaylarına kadar inen bu yazıdan da anlaşıldığı üzere her kil cildimiz için uygun olmayabiliyor. Mesela bu yazıda şu şekilde geçmektedir

“….Kilde kendine has emme kabiliyeti olarak adlandırılabilecek tutunduğu yüzeyden bir takım maddeleri kendi bünyesine dahil etme yeteneği vardır. Bu niteliği sayesinde kil canlı organizma ile temas ettiğinde toksik maddelerin absorbe edilmesi işlevini görür…….Cildinize hazırlayıp uyguladığınız maske deri altında bulunan toksik maddeleri çektiği için ister istemez tersine bir işlem gerçekleşeceğinden dolayı gözenekler tahriş olabilmektedir.”

Kullanacağınız kil türünün yağlı ya da kuru cilt tipine göre ayrı olması gerektiğini de unutmamalıyız aynı makalede iki tür cilt tipine göre hangi kilin nasıl kullanılması gerektiğine değinilmiş ve yukarıda yapılan alıntıda bahsedilen riskin tolere edilebilmesi için kullanılacak olan kil maskesine zeytin yağı ilave edilmesi gerekliliğine değinilmiştir.

Kilin işlevi ve kullanım alanlarının ve birlikte kullanılabilecek bitkisel ürünlerin, içerdiği tehdit ve onlar ile baş etme yöntemlerinin anlatıldığı “Kil Maskesi İle Yüz Bakımı” konulu yazı ile “Akneler İçin Çay Ağacı Yağı İle Kil Maskesi”konulu yazımızda istediğiniz çözümü bulacaksınız.

Akneler İçin Çay Ağacı Yağı İle Kil Maskesi” yazımızda harika bir antioksidan ve antimikrobiyel olan çay ağacı yağı ve kil maskesinin birlikte kullanılması sonucu alınan çözümün muhteşemliğini öğrenip sivilce sorununuz ve diğer cilt problemlerinizi tarihe gömebilirsiniz. Yazımızda maskenin hazırlanışı kısaca şu şekilde geçmektedir;

Herhangi bir markette bulunabilecek yeşil kil maskesi alın, çeyrek bardak kile, 5 – 6 damla çay ağacı yağı ekleyin. Eğer yeşil kil toz haldeyse, gevşek bir kil oluşturmak için yeterli miktarda su ekleyin. Maskeyi, yaralı bölgelere kili sürerek, uygulayın. Maskenin iyice kurumasını bekleyip ardından sıcak suyla durulayın.

kil maskesi ile ilgili yönlendirici not

kil maskesi ile ilgili yönlendirici not

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.