Kırışıklıklarınızı Azaltın

Bu yaz kırışıklıklarınızı azaltmak -en azından artmasını engellemek- için tavsiyeler içermektedir.

– Aşırı gülmeyin. Gülerken yüz kaslarınızı aşırı esnetmeyin. Kırışıklıklar çok gülme veya kahkaha atmadan kaynaklı olarak yüz esnemesinden dolayı oluşabilir. Sakin ve soğuk insanların yüzlerinde çok az kırışıklık olduğu dikkatinizi çekti mi?

– Dışarıya çıkarken güneş kremi sürün. Bu yüzünüzü çil ve güneş lekelerine karşı koruyacaktır.

– E vitamini desteği alın. Hap veya doğal gıdalar vasıtasıyla E vitamini alımı cildinizin kırışıklıklarını azaltacaktır. E vitamini açısından zengin besinler şöyledir: ayçiçeği, toz acı biber, badem, çam fıstığı ve yer fıstığı. E vitamini içeren besinler ise: kurutulmuş fesleğen, kuru kayısı, yeşil zeytin, ıspanak, kulkas kökü, buğday tohumu yağı, fındık, keten tohumu yağı, mısır yağı, kanola yağı, brokoli, soya fasulyesi yağı fıstık, kivi, mango, domates, kuşkonmazdır.

– E vitamini içeren krem kullanın.

– Yüz sıkılaştırıcı maske uygulayın. Kırışıklıklar derinin zamanla sarkmasından kaynaklanmaktadır. Cildi sıkılaştırmak kırışıklıklarınızı azaltır ve daha az farkedilir hale getirir.

– Cildiniz için destekleyici özelliğe sahip Omega 3 ve yağ asitleri içeren gıdalar tüketin.

– Eczaneden Omega 3 yağ takviyesi de alabilirsiniz. Ancak kilonuza dikkat edin veya düzenli spor yaparak aldığınız yağın fazlasını harcayın.

Kırışıklıklarınızı azaltmak elinizde. Belirli gıdaları düzenli olarak tüketerek ve yüz bakımı ile farkı hissedin.

Kırışıklıklarınızı azaltmak elinizde. Belirli gıdaları düzenli olarak tüketerek ve yüz bakımı ile farkı hissedin.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.