Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Doğal yollardan kirpik uzatmak sanılanın aksine çok kolay ve çok pratiktir. Üç ana maddeden oluşan kirpik uzatma yöntemi oldukça ekonomik yapımı çok kolay ve uygulama süresi de 2 haftadır. İki hafta sonunda etkiyi mutlaka fark edeceksiniz ve dilerseniz devamlı olarak kullanabilir bunu günlük bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

1 çay bardağı su
1 çay kaşığı kadar Hint yağı
1,5 tatlı kaşığı kakao yağı

 

Hazırlanışı:

bir çay bardağı içme suyunu kaynatın. Bir küçük kavonoz içerisine bu suyu koyun ve ardından küçük bir tavaya 2 çay bardağı kadar su koyun ve kavonuzu da su içerisine alın. Bu yöntem genellikle benmari usulü diye adlandırılır. Kavanozdaki suya önce hint yağını ardından da kakao yağını ekleyin ve ocağın altını açıp kavonuzun içerisindeki malzemeleri karıştırın. ardından kavanozun içerisindeki malzeme krem kıvamını alacak. Bu işlem tahmini olarak 5 dakika içerisinde gerçekleşecektir.
Uygulanışı:
Her sabah ve akşam kirpik diplerinizden kirpik uçlarınıza kadar bu kremi sürün. İki hafta süre sonra kreminizden artanları kullanmayın. Gerekirse tazesini yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Kirpik uzatmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri bulabileceğiniz bakım yazısı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Gül dedi ki:

    Bu hazırladığımız karışımı nerde saklıyoruz

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.