Kivi Maskesi ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Kış mevsiminin en sevilen meyvelerinden birisi olan kivi aslında tam bir cilt dostu. İçerisindeki doğal asitler sayesinde yağlı ve karma ciltlerin doğal mucizesi adeta. Kiviyi yiyerek de cildinize bakım yapmış olursunuz. Fakat en etkili ve faydalı kullanım şekli ise maskedir. Maskeyi cildinizin türüne göre dengelemek isterseniz örneğin eğer kuru bir cildiniz varsa maskenin içine 2-3 damla kadar buğday yağı, badem yağı veya zeytin yağı damlatarak kullanabilirsiniz.

 

 

Kivi maskesi için gerekli olan malzemeler:

  • 1 adet kivi
  • Limon suyu
  • Kil
  • Kase
  • Çatal
  • Fırça

 

 

Maskenin hazırlanışı:

Bir adet kivinın kabuğunu soyun ve küçük küçük dilip kaseye alın. Kase içerisindeki kiviyi bir çatal yardımı ile ezin. Bu işlemi dilerseniz blender yardımı ile de yapabilirsiniz. Ardından içine 1 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin ve karıştırın. Limon suyu ile kivinin içine kıvamı çamursu oluncaya kadar kil ekleyin. Karıştırmaya devam edin. Pütürlü kil kalmayıncaya kadar karıştırdığınız maskeniz kullanıma hazır.

 

 

Maskenin kullanımı:

Kivi maskesini cildinize uygulamadan önce mutlaka cildinizi cilt türünüze uygun bir temizleme jeli veya solüsyonu ile temizleyin ve kurulayın. Maskeyi bir kişinin yardımı ile yüzünüze önce ince bir kat uygulayın ve kurumasına yakın bir kat daha sürün. Ardından ikinci kat da kurumaya yaklaşınca kalınca bir tabaka üçüncü katı sürün. Bu maske cildinizde kuruyuncaya kadar bekleyin. Kivi maskesi cildinizde kuruduktan sonra peeling yapar gibi cildinizden ılık su yardımı ile çıkarın.

Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayıp hem sivilcelerden hem de siyah noktalardan kurtulmanız mümkün.

Kivi ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Kivi Maskesi ile ile Siyah Noktalardan Kurtulun

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.