Kulak Estetiği

Hepimiz hoş bir görüntüye sahip olmak isteriz. Bazılarımız, vücudunun belli bölgelerinden şikayetçidir. Ve bunun için cerrahi yöntemlere başvurur. Bu son derece normaldir. Kişilerin en çok şikayetçi olup, operasyon geçirdiği bölgelerden biri de kulaklarıdır. Özellikle kepçe kulak ve kulak küçültme ameliyatları sık sık yapılmaktadır. Siz de kulak estetiği yaptırmaya karar verdiyesiniz, operasyon öncesinde ve sonrasında ne yapılması gerektiğini bilmelisiniz.

Kulak estetiği operasyonundan önce, mutlaka kan tahlili yapılacaktır. Çünkü tahlilinizden çıkan sonuç, size nasıl bir lokal anestezi yapılacağı konusunda bilgi verecektir. Ve bu kan tahlilinin yapılması dışında, herhangi bir test ya da tahlil gerekmemektedir. Sonuçlar alındıktan sonra, estetik ameliyatı yapılabilir. En azından fiziksel manada yoktur. Elbette sizin psikolojinizin ameliyata uygun olup olmadığı da son derece önemli konulardan biridir.

Kepçe kulak ameliyatları yaptıracak kişilerin, yedi yaşında büyük olması gerekmektedir. Eğer kepçe kulak ameliyatı yaptıracak kişi on üç yaşının üzerindeyse, lokal anestezi yapılmaya uygun demektir. Lokal anestezinin özelliği, hastanın tamamen uyutulmamasıdır. Yirmi – yirmi beş dakika içerisinde, lokal anestezi verilen bölge tamamen uyuşmuş olacaktır. Ve ameliyat sırasında kesinlikle hiçbir acı, hiçbir sızı ya da ağrı duymazsınız.

Kepçe kulak ameliyatı yaptırdıktan sonra şiddetli ağrılar hissetmezsiniz. Hissedeceğiniz tek şey, kulağınızın arka kısmına sanki ince uçlu bir iğneyle dokunuluyormuş duygusudur.

Kepçe kulak estetiği ameliyatı sonrasında ise kulaklarınızın üzerine sargılar konulur. Bu sargıların özelliği, kulaklarınıza basınç vermesidir. Sargılar çıkarıldıktan sonra ise kulaklarınızı korumak için size sporcu bandı verilecektir. Bu sporcu bandını, dört gün süresince takılması istenir. Dört gün bittikten sonra ise geceleri yatarken takmanız istenecektir. Geceleri yatarken takma süreniz ise on beş gün kadar olacaktır.

Teknolojinin ve plastik cerrahinin son derece ilerlemiş olması, sizi dikiş sıkıntısından da kurtaracaktır. Çünkü kulak estetiği operasyonunda, eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bu sayede ameliyat sonrasında, dikişlerinizi aldırmak gibi bir süreç yaşamayacaksınız. Bu da, operasyon sonrasındaki durumunuzu hafifletecektir. Unutmamanız gereken, estetik operasyonların hepsini güvenilir ve profesyonel ellerde yaptırmaktır. Böyle olursa herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu olmayacaktır.

Kulak estetiği ve tedavisi konulu yazı

Kulak estetiği ve tedavisi konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.