Kulak Tüylenmesi Ve Doğal Çözüm

Daha çok erkeklerde görülen aşırı tüylenme sorunu zaman zaman hormonal değişikliklere bağlı olarak kadınlarda da gözlemlenebilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte de ortaya çıkabilen tüylenme problemi görüntüyü bozduğu ve çirkin duruğu için özellikle erkekleri rahatsız eder. Ense, sırt ve göğüs bölgesinde yoğunlaşan kıllar kulak içinde de uzayıp dışarı çıkabilmektedir. Kulaktan dışarı doğru fırlayan kılları bu iş için özel olarak üretilen küçük makaslarla kesebilirsiniz. Zamanla bu bölgedeki tüylenme fazla olabilmekte ve önceden olmayan bir şekilde artış gösterebilmektedir. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de bakımlarına özen gösterdiğinden erkek kuaförlerinde de tüylerden kurtulmanız için çeşitli yöntemler kullanılır. Artık erkekler de kulak ve ense tüyleri için ağda yaptırabilmektedir. Bunların yanında bitkisel yöntemleri kullanmaktan hoşlanan kişiler için birkaç doğal metot tarif verebiliriz:

Özellikle hormonal değişikliklerden kaynaklanan tüylenme sorunu için oldukça etkili olan nane kürünün hazırlanması ve uygulanması oldukça basittir.

Hormonal değişim sonucu çıkan istenmeyen tüyler için nane kürü

1 çorba kaşığı taze nane bıçak yardımı ile ince ince kıyıldıktan sonra ağza alınır ve dişlerle iyice ezilerek bir bardak su eşliğinde yutulur. Bu küre 15 gün süre ile devam edilir. Daha sonra bir iki gün ara verildikten sonra tekrar edilir. Bu uygulama sonrasında hormonlarınız tekrar dengelenecek ve tüylenme sorununuz azalacaktır.

Aslanpençesi kürü;

Bir su bardağı su kaynatılır ve içerisine bir tatlı kaşığı kadar aslanpençesi konularak kaynatılmaya devam edilir. Bu karışımı süzdükten sonra suyunu sabah akşam tok karnına içmeniz gerekmektedir.

Yumurta akı

Yine aşırı tüylenme sorununa çözüm sunan diğer bir bitkisel kür ise yumurta akı ile yapılmaktadır. Yumurtanın akı bir kaba konularak üzerine bir tutam mısır unu ve şeker ilave edilir. Daha sonra bu malzemeler iyice karıştırılıp krem haline getirilir. Bu kremi kıllanma problemi yaşadığınız bölgeye sürüp kuruyana kadar bekleyin. Karışımı sürerken fazla taşırmamaya ince bir tabaka halinde sürmeye dikkat edin. Kurumasının ardından tahriş etmeden yavaş yavaş elinizle soymanız gerekmektedir. Bu uygulamayı bir hafta süre ile yapabilirsiniz. Karışımı yüzünüzden kazırken hızlı hareket etmemeniz ve cildin kızarmasına neden olmamanız önemlidir. Bunun yerine masaj yapar şekilde parmak uçlarınızla kıvrımlar oluşturarak almanız gerekir.

Kulak kılları ve tüylenme konulu yazı

Kulak kılları ve tüylenme konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Engin dedi ki:

    Aslan pençesi yada yumurta aki ile yapılan kür bir daha çıkmamasi yönünde bir uygulama mi yoksa diğer tüy söküğü kremler gibi mi?

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.