Kuru Cilt Problemlerine Zeytinyağı İle Çözüm

Pek çok hastalığın sebebi olan kuru ciltler güzellik söz konusu olduğunda da byanları çileden çıkaran kalıtsal bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalıtsal olmaları onların ebedi sorununuz olması anlamına gelmemektedir. Seyrek aralıklar ile yapacağınız basit ve çok düşük maliyetli birkaç uygulama ile kuru ciltler artık sorun olmaktan çıkacaktır.

Başta egzama ve türleri olmak üzere, döküntü, kaşıntı, enfeksiyon, çatlaklar olmak ve erken gelen kırışıklıklar olmak üzere bir çok cilt problemi cilt kuruluğundan kaynaklanmaktadır.

Bu kadar büyük sorunların sebebi olan bu problemin aslında sadece birkaç damla zeytinyağı ile çözülebildiğini biliyor muydunuz?

Bir şişe fısfısın içerisine koyacağınız birkaç damla zeytinyağı ve su ile kuru ciltler yerini canlı ve berrak güzelliklere bırakacaktır. Sadece haftada bir veya iki defa banyo sonrası yapacağınız bu uygulama size sorunsuz bir hafta geçirecektir. Şiddetli kaşıntılara sebep olan bu problem saç ve erkeklerde vücut kılı dökülmelerinin de sebepleri arasında yer alır.

Çorak arazide yetişmeyen bitki misali beslenemeyen kıl hücreleri ve kıllar dökülmektedir.

Küçük bir fısfıs şişesine yarıya yakın su ve bir o kadar da zeytinyağı ilave edin. Banyo sonrası çok iyi bir şekilde kurulanın. Eğer kuruma belli bir lokasyonda cereyan ediyor ise bölgeye bir defa sıkın ve ovalayın. Eğer genel olarak cildinizin her yerinde bu problem var ise cildinizin her yerine sıkın ve ovalayın bir kaç saniye içerisinde zeytinyağlı suyun emildiğini müşahade edeceksiniz.

Cilt kuruluğu için önerilen kimyevi vücut bakım ürünleri de vardır. Bunların kimi çok ucuza temin edilebilecek duş sonrası duş kremi veya eczaneler ile dermatologlardan temin edilebilecek pahalı ilaç ve ya türevleri vardır. Eğer hekim yada uzman dermatoloğunuzun önerisi belli bir hedefe odaklanılarak verildi ise mutlaka kullanmalısınız. Fakat ucuz ve ya içeriğini bilmediğiniz bakı ürünü yada şampuan türevlerinin bir kısmı asla vücudunuzdan durulanmayacak ve kalıntı bırakacaktır. Bu da kısa süreli rahatlama verse de zayıf olan cildinize ilerleyen günlerde büyük zarar verebilecektir.

Ayrıca kuru cilt problemi yaşıyor iseniz sık banyo yapmamalısınız. Çünkü zaten az olan cilt yağı ve deri altı bezlerinizin cildinizin bakımı için salgıladıkları maddelerin uzaklaştırılması cildinizi olduğundan daha kuru ve kırılgan gösterecektir. Bu nedenle haftada en fazla bir ya da iki defa banyo yapmalısınız.

Kuru ciltler için zeytin yağı ile bakım konulu yazı

Kuru ciltler için zeytin yağı ile bakım konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.