Kuru Cilt Bakımı

Cilt kuruluğu bir çok hastalığın belirtisi olabileceği gibi cildini için de bir çok tehlikenin başı olbilmektedir. Mat ve cansız bir görünümü olan kuru ciltler karaciğer temelli bazı sorunların habercisi olabilir. Bilindiği üzere cildimiz karaciğer başta olmak üzere bir çok organ ve hormonun işlevleri ile doğrudan ilgilidir. Bu sistemlerden birinde meydana gelebilecek aksama cildimizde kendini ,kuruma, aşırı yağlanma, cilt lekeleri, sedef, egzama,zona yada doğalcilt.comda ismini ve doğal çözüm önerilerini yayınladığımız bir çok hastalık tezahür edebilmektedir. Bu yazılarımızdan birisi olan Cilt Hastalıkları – 1 konulu makalemizde cilt kuruluğunun ileri aşamalarından birisi yada aynı kulvarda ilerleyen bir hastalık olan egzamaya dair bilgilendirme yapılmış cildin diğer hastalıklar ile olan ilgisine dair bilgilendirme yapılmıştır.

Bu hastalıklardan birisi olan cilt kuruluğu ”Kuru Ciltler İçin Bitkisel Çözüm Önerileri” konulu yazımızda şu şekilde ifade edilmektedir.

…cilt kuruluğunun sebeplerinden birisi deri altı bezlerini yeterli oranda yağ üretmemesi sonucu meydana gelir…

Kuru ciltler hassastır. Bakımı önemlidir. Her ürünü kullanamayacak ve güvenemeyecek kadar ciddi bir durumdur. Bu kadar hassas yapısı olan kuru cilttlerin bakımını ise kesinlikle kimyevi ürünlere bırakmamalısınız.
Kuru ciltlerin bakımı ile ilgil yönlendirici nitelikte daha önce yayınladığımız “Doğal Malzemelerle Kuru Ciltler İçin Maske” başlıklı yazımızda birkaç tane bakım uygulamalarına yer verilmiştir. Kuru ciltler için yapılabilecek farklı yazılardan bazı örnekler;

-Çok az ısıtılmış 100cl lik  gülsuyu içerisine 1 kaşık çiçek balı ve 25gr kadar süt tozu ilave ettikten sonra dikkatlice karıştırmanız gerekir. Ardından 30gr bademyağı ekleyip karıştırmaya devam edilir. Soğutulan karışım ile cilt hassasiyetle ovalanır ve daha sonra yumuşak nemli bir bez parçası ya da pamukla temizlenir.

-Gerekli malzemeler;1 adet yumurta sarısı,1 yemek kaşığı bal ve zeytinyağıHazırlanışı ve uygulanışı: hazırladığınız malzemeleri karıştırın ve cildinize sürün. Bu karışımı cildinizde yaklaşık yarım saat kadar beklettikten sonra ılık bir havlu ile cildinizi yumuşatın ve durulayın.

1/4 avokado kaseye alınarak çatal ile ezilir. Pürüzsüzce ezilen avokadonun üzerine 1 tatlı kaşığı yoğurt eklenerek iyice karıştırılır. Ardından 2 damla buğday yağı

Bunlar ve diğer kuru cilt maskeleri ve cilt bakım konusunda bilgilendirme yazılarımız için sitemiz ve yazılarımıza davet ediyoruz

Saygılarımızla….

Kuru cilt bakımı ve yönlendirici yazı

Kuru cilt bakımı ve yönlendirici yazı

Etiketler:
kuru cilt maskesi
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.