Kuru Ciltler İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Cilt kuruluğu teninizi çok hassas bir forma sokan rahatsızlıktır. Deri altı bezlerini yeterli oranda yağ üretmemesi sonucu meydana gelir. Bu salgı bezlerinin yeterli oranda cildi beslememesi nedeniyle cildiniz kolay deforme olabilmektedir. Kuru ciltler genelde mat bir görünüme sahiptirler. Bu konuda akla gelen ilk öneri cildin sürekli olarak nemlendiriciler ve besleyici ürünlerle desteklenmesidir. Zaten hassas olan cildinize kimyasal ürünler yerine doğal ve bitkisel nemlendiriciler ile korumak en makul olabilir. Eğer doktorunuzun size tedavi maksadı ile önerdiği aksi bir durum yok ise aşağıdaki uygulamalardan sizin için elverişli olanları tercih edebilirsiniz.

1. Metot

Gerekli malzemeler;1 adet yumurta sarısı,1 yemek kaşığı bal ve zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: hazırladığınız malzemeleri karıştırın ve cildinize sürün. Bu karışımı cildinizde yaklaşık yarım saat kadar beklettikten sonra ılık bir havlu ile cildinizi yumuşatın ve durulayın.

 

2. Metot

Gerekli malzemeler: 2 kaşık yulaf içi, süt, bir yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı; 2 kaşık yulaf içi süt içerisinde 15 dakika kaynatılır ve soğutulur. Ve akabinde bir kaşık bal eklenir. Hafif sıcak olacak şekilde cilde uygulanır ve 15 dakika sonra ılık su ile durulanır

 

3. Metot

Gerekli malzemeler: Kabak, zeytinyağı ve badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı; kabağı haşladıktan 2 çorba kaşığı alınır ve içerisine 1 kaşık zeytinyağı ile badem yağı karıştırılır. Karışım yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulanır.

 

4. Metot

Gerekli malzemeler: 2 tane havuç, yumurta akı, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, süt ve bir miktar nişasta

Hazırlanışı ve uygulanışı; hepsi birlikte harmanlandıktan sonra cildinize sürün ve yarım saat bekleyip ılık su ile durulayın.

 

5. Metot

Gerekli malzemeler: bal

Hazırlanışı ve uygulanışı; balı parmak uçlarınız ile cildinize hafif masaj yapacak şekilde yedirin ve 15 dakika bekledikten sonra cildinizi önce ılık su ile sonra soğuk su ile yıkayın.

 

6. Metot

Gerekli malzemeler: 1 adet yumurta sarısı, 1 kaşık süt, ve yarım tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı; malzemelerin hepsini karıştırıp iyice mecz olması için çırpın. Krem kıvamına gediğinde cildinize sürün yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra önce ılık su ile durulayın sonrasında da soğuk su ile uyguladığınız bölgeyi yıkayın.

kuru ciltler için doğal bakım önerileri

Kuru ciltler için doğal bakım önerileri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.