Kuru Ciltler İçin Temizleyici Nemlendirici Maske Tarifi

Kuru ciltli kişilerin bir sorunu da ciltlerine uygun iyi bir temizleyici bulamamaktır. Çünkü piyasadaki pek çok ürün temizlerken kurutuyor fakat zaten kuru olan cilt bir de temizlik sırasında kuruyunca artık bu durum cildin çatlamasına, kanamasına ve kabuklanmasına sebep oluyor. Size vereceğimiz bu tarif ile cildinizi temizlerken neme doyurabileceksiniz.

Malzemeler:

1/4 Avokado

1 Tatlı kaşığı yoğurt

1/2 çay kaşığı salisilik asit

2 damla buğday yağı

Hazırlanışı:

1/4 avokado kaseye alınarak çatal ile ezilir. Pürüzsüzce ezilen avokadonun üzerine 1 tatlı kaşığı yoğurt eklenerek iyice karıştırılır. Ardından 2 damla buğday yağı ile son kıvamı verilir ve eczanelerden kolaylıkla bulacağınız salisilik asitten yarım çay kaşığı da eklenerek kullanılabilir hali ile maske hazır olur. Bu maskeyi cildini temizlemekte veya sadece nemlendirmek amacı ile kullanabilirsiniz. Maskeyi kullanım sıklığınıza göre her gün veya iki günde bir uygulayabilirsiniz. Dilerseniz içinde doğal kokular ekleyerek te kullanımını daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Temizleyici Nemlendirici Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Temizleyici Nemlendirici Maske Tarifi

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.