Limon ile Doğal Gıdık Eritme

Çenemizin altından boynumuza kadar uzanan ve hızlı kilo alma sebebi ile oluşan gıdığımızı nasıl eritebileceğimizi biliyor muydunuz?

 

 

Gıdık neden oluşur?

Doğal gıdık eritmenin nasıl olacağını anlatmadan önce gıdık neden olur biraz bahsetmek istiyorum. Öncelikle gıdık abur cubur diye tabir edilen yiyeceklerin yemek saatlerini geçiştirerek yenmesinden ve spor yapılmadığı için dengesiz ve düzensiz bir hayatın getirisidir kısaca.

Toplumda şaka mahiyetinde bile olsa pelikan diye adlandırılan bu durum eminim gıdık sahibi kişilerce pek hoş karşılanmıyordur. Evet spor yaparak ve dengeli – düzenli beslenerek gıdık oluşmasını engelleyebilirsiniz. Fakat maalesef gıdığınız varsa artık engellemek işe yaramaz sadece gıdığınızın büyümesini önler. Gıdık eritme hareketlerinin yanı sıra gıdığınızı nasıl doğal yöntemle eritebilirsiniz ona bakalım.

 

 

Gıdık eritme tarifi

Malzemeler:

1 limon

 

Uygulanışı:

Bir limonu 4 yuvarlak parçaya ayırarak dört günlük bir bakım yapabilirsiniz. Şöyle ki; böldüğünüz bir dilim limonu başınızı tamamen geriye çektikten sonra yavaş hareketlerle fakat biraz bastırarak gıdık bölgenize sürün. Ne kadar uzun süre bu limonlu masajı yaparsanız etkisi o kadar artacaktır. Ardından limonlar kuruyup 20 dakika geçinceye kadar yıkamayın. Sonrasında yıkayabilirsiniz. Gıdığınızın bu işlemden sonra yavaş yavaş gerileceğini ve bu bölgedeki kasların daha hızlı çalışacağını göreceksiniz.

Bu kürü gıdığınız yok oluncaya kadar uygulayabilirsiniz. Ayrıca limon ile gıdık germe işlemini yaptıktan sonra gıdık eritme egzersizlerini de yaparsanız daha kısa bir sürede gıdığınızdan kurtulmanız mümkün. Hoşça kalın.

Limon ile Doğal Gıdık Eritme

Limon ile Doğal Gıdık Eritme

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. Aslı Çolak dedi ki:

  İnşallah işe yarar

 2. SULEYMAN dedi ki:

  işe yaradı mı ?
  örnek teşkil eden var mı ?

 3. lalala dedi ki:

  Deniyeceğim sonuç olursa yazıcam yazmamazlık yapmicam.

 4. Melek dedi ki:

  Sevgili lalala limon kuru ile gidi eritme yöntemi sonuç verdi mi cevap verirsen çok sevinirim ciddi bir problemim var çünkü

 5. Nur dedi ki:

  Sonuç alan varmı?

 6. Asli dedi ki:

  Deneyip yazacağım inşallah etkili olur.

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.