Limon Yağının Faydaları ve Limon Yağı Kullananlar

Hemen her gün tükettiğimiz limonun yağı da en az kendisi kadar faydalı ve değerli. Çünkü limon yağı da harika bir C Vitamini deposudur. İçerisindeki değerli asitler sayesinde yazğlı ciltler için de oldukça etkili bir temizleyicidir. Limon yağı sadece ciltte değil saçlarda da kullanılabilir. Örneğin saçların canlılığını kazanması ve parlamasını limon yağı ile sağlayabilirsiniz. Cildinizi makyajdan arındırdıktan sonra tonik olarakta kullanılabilir. Cildin sebum salgısını düzenler. Cildi ferahlatır ve buhar banyosuna ekleyeceğiniz birkaç damla limon yağı gözeneklerin açılmasını ve temizlenmesini sağlar. Kırılgan ve ince yapılı tırnaklarda tırnağın güçlenip serteşerek kırılmasını engeller. Antiseptik oluşu sayesinde cildi temizler ve sivilce oluşumunu engeller.

Aşağıdaki yorumlar çeşitli sitelerden derlenmiş kullanıcı yorumlarıdır (imla hataları düzeltilmiştir)

Selda M: Limon yağı sayesinde cildimin parlamasını kontrol altına aldım. Cilt maskelerimin içine eklediğim birkaç damla limon yağı sayesinde cildimin daha temiz olduğunu hissediyorum.

Fidan B: Limon yağı ile kuzenim sayesinde tanıştım ve o günden sonra sürekli kırılan tırnaklarıma uyguladım. Şimdi tırnaklarım daha sağlıklı ve güçlü. Artık kırılmıyorlar ve ben de istediğim renk ojeyi korkmadan sürebiliyorum.

Aliye E: Benim de büyük kırmızı sivilcelerimi en iyi söndüren bakım sırrım limon yağı. Sadece bir damlayı bütün sivilcelerime yediriyorum ve en fazla iki gün sonra sönüyorlar.

Nur D: Limon yağı benim en iyi gözenek açıcım. Kaynar suyu deri bir kap içerisine alıp içine limon yağı damlatıyorum ve üzerine eğilip başımın üzerinden de bir havlu örtüyorum. Bu sayede gözeneklerim genişliyor ve ardından hem siyah noktalarım çok kolay temizleniyor hem de gözeneklerimi derinlemesine temizleyebiliyorum.

Aylin T: Elleri kırışmasın diye büyük annemin en etkili yöntemi ellerini limon ile ovmaktı ben şimdilerde bu yöntemi limon yağı ile yapıyorum ellerim pürüzsüz olurken tırnaklarım da güçleniyor ve daha sağlıklı oluyor.

Burcu N: Eşim ve ben mat saçlarımızı limon yağı ile canlandırıp parlatıyoruz. Bu yağdan hem eşim hem de ben çok memnunum.

Limon Yağının Faydaları ve Limon Yağı Kullananlar

Limon Yağının Faydaları ve Limon Yağı Kullananlar

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Kamile dedi ki:

    Ben limon yagini zayiflamak icin aldm bir bardak suya 5 damla atp iciyorm aktarci syledi ama ise yararmi size sorayim dedim

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.