Makyaj Sonrası Doğal Bakım

İnsan fıtratı gereği bakımlı ve güzel olmak ister. Öyle ki karşısındakini de bu şekilde görmek arzu eder ve bu arzusu kişiye davranış şekli konusunda belirleyici olur. Bu durumu özetleyen çok hoşuma giden bir özlü söz var;

Kıyafetiniz ile karşılanır fikirleriniz ile uğurlanırsınız!

 • Günümüz iş dünyasında çok fazla yer tutan bu özlü sözün altına giren kişisel bakım bayanların en çok uğraştıkları bir konudur. Bayanların günlük bakımları sırasında vaz geçemedikleri makyaj ciltlerini en çok yoran ve cilt sağlığı ile birlikte ilerleyen dönemlerde makyaj malzemelerinin kullanılmaya devam edilmesi ile birlikte beden sağlığını da tehlikeye atan bir başlıktır. Bu nedenle makyajın nası yapılacağının bilinmesi ve makyaj sonrası yapılması gerekenlere özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • Öncelikle makyaj yapan bayanın kullandığı ürünlerin mümkün olduğu kadar doğal ürünler ya da doğal ürünlerden elde edilen ürünler olmasına özen göstermelidir.
 • Makyaj ciltte uzun süreli tutulmamalı ve ilk fırsatta çıkarılmalıdır.
 • Makyajı temizlemek için tonikler kullanılmalıdır. Kullanılan toniklerin PH dereceleri cildi tahriş edici boyutta olmamalıdır. Bu konuda doğal tonik kullanılabilir. doğal toniklerden en güzeli olan gül suyudur. Evde dahi hazırlayabileceğiniz gül suyu ile cilt bakımı konusunda daha önce yayınladığımız yazılarımıza müracaat edebilirsiniz. Eğer tercihiniz doğal olmayan ve hazır toniklerden yana ise
  en düşük seviyede alkolsüz ve paraben içermeyen makyaj temizleme ürünlerini seçmelisiniz. Göz ve çevresinin bakımı ayrı olmalıdır. Bu bölgeler hassas oldukları için onlara uygun bakım ürünleri kullanmalısınız. Bu bölgeler için zeytinyağı ve gül suyu ile hazırlayacağınız makyaj temizleme karışımını korkusuzca kullanabilirsiniz. Makyajınız temizlenirken gözenek ve sivilce bakımı da yapmış olacaksınız.
 • Cilt makyajdan arındırıldıktan sonra kükürtlü veya zeytinyağı sabun ile temizlenmelidir. Bu temizleme cildi rahatlatacaktır. Kükürtlü sabunun cildi daha da kurutacağı için kuru ciltlerde tercih edilmemesi gerekmektedir.
 • Eğer makyaj bir hayat tarzınız ise haftada bir muhakkak bal maskesi uygulamanız gerekmektedir. Bal maskesi cildinizde 15 dakika kaldıktan sonra ılık su ile durulanmalıdır.
 • Bir diğer bakım yöntemi ise gül suyunu buz kalıplarının içerisine doldurup dondurun ve yüzünüzü o buz ile ovalayın. Ayrıca ciltte kalan yağ ve kirlerden kurtulmak için maden suyu ile yıkanmalıdır ve doğal nemlendiriciler
  makyaj temizleme ve sonrasında yapılacak bakım konulu yazı

  makyaj temizleme ve sonrasında yapılacak bakım konulu yazı

  ile nem dengesi kurulmalıdır

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.