Maskelerle Burnunuzdaki Siyah Noktaları Temizleyin

Cildimizde bulunan gözenekler sigara, kirli hava, yağ salgısı adı verilen sebum, makyaj ürünleri ve bunlara benzer birçok faktör nedeni ile tıkanır ve gittikçe genişler. Gözeneklerin tıkanması ve nefes alamaması sonucunda siyah noktalar oluşmakta bu da kötü bir görüntüye sebep olup kişilerin psikolojik olarak olumsuz etkilenmeleri sonucunu doğurmaktadır. Siyah noktaların kozmetik olarak olumsuz etkilerinin yanında sağlığı bozduğunu ve cilt dengesini alt üst ettiğini söyleyebiliriz. Siyah nokta ile başlayan oluşumlar temizlenmediği taksirde akneye ve daha sonra iltihaplı kistlere dönüşmektedir. Eğer siz de yüzünüzü makyajınızın arkasında gizlemekten yorulduysanız bu konu için çözüm önerilerimize göz atabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Etkili Maske Tarifleri

Kil maskesi ile siyah noktalara veda edin

Siyah noktalar için evde kendiniz yapabileceğiniz maskeler arasında en bilinenlerden birisi kille yapılandır. Organik kilin içine konulan birkaç damla limon suyu, yine az miktarda göz kararı hakiki zeytinyağı ve birkaç damla gül suyu iyice karıştırılır ve krem haline getirilir. Burada kullanılan kilin doğallığı oldukça önemlidir. Aksi halde ciltte daha farklı sorunlar da oluşabilir. Hazırlanan krem karışım göz çevresi haricinde yüzün her bölümüne sürülür ve 10 dakika kadar beklenir. Daha sonra maske ılık bir su ile temizlenir. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizin yumuşaması ve gözeneklerin açılıp içinin kolayca temizlenebilmesi için yüzünüzü su buharına tutmanız ve bu şekilde bir müddet beklemeniz gerekmektedir.

Etkili yöntemlerden birisi de yulaf maskesi

Bir yemek kaşığı yulaf bir su bardağı suyun içine konulup hamurlaşana kadar kaynatılır ve pişirilir. Daha sonra içerisine bir tatlı kaşığı kadar badem yağı eklenir ve karıştırılır. Bu maskeyi cildinizde siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürmelisiniz. 5 dakika kadar beklendikten sonra maske ılık su ile yıkanmalı ve iyice temizlenmelidir. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Yoğurt maskesi ile ışıltılı bir cilt

3 yemek kaşığı yoğurt ile yarım limonun suyu iyice karıştırılır ve siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürülür. 10 dakika beklendikten sonra cilt ılık su ile iyice temizlenip nemlendirici bir krem sürülerek tahriş olmaması sağlanır.

Yulaf, badem, yoğurt maskeleri ile siyah nokta temizliği.

Yulaf, badem, yoğurt maskeleri ile siyah nokta temizliği.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.