Metabolizmayı Hangi Yiyecekler Hızlandırır – 2

6- Elma ve Armut

Çalışmalar, bu iki meyvenin metabolizmayı artırdığını ve kilo kaybını hızlandırdığını göstermiştir. Rio de Janeiro Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada günde üç tane küçük elma veya armut yiyen kadınların diğer denek kadınlara kıyasla daha fazla kilo verdiklerini ortaya koymuştur. Organik elma, organik ürünler arasında en yaygın meyvedir, eğer organik elma ya da armut bulabiliyorsanız bunlardan tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 

 

7- Baharatlar

Metabolizmanın hızını yükseltmek için tarçın, sarımsak gibi baharatlar da tüketilebilir. Özellikle karabiber, hardal tohumu, toz soğan ve zencefil gibi daha keskin baharatlar kullanabilirsiniz.

 

 

8- Turunçgiller

Greyfurt gibi meyveler yüksek metabolizma ve yağ yakma için vazgeçilmezdir. C vitamini, kandaki insülin seviyesini dengede tutar ve genel sağlık için son derece önemli bir vitamindir.

 

 

9- Kalsiyum Seviyesi Yüksek Gıdalar

Tennessee Üniversitesi‘nde yapılan bir çalışmada, günde 1,2-1,3 miligram kalsiyum tüketen deneklerin diğer deneklere kıyasla neredeyse iki kata kadar daha fazla kilo kaybettikleri ortaya konulmuştur. Bol miktarda kalsiyum içeren besinlerden tüketmeniz, metabolizmanızı hızlandıracaktır ve böylelikle fazla yağlarınızdan daha hızlı kurtulabilirsiniz. Eğer bu gıdalardan yeterli miktarda tüketmeniz mümkün değilse o zaman kalsiyum takviyesi almayı düşünmelisiniz. Kalsiyumun birçok çeşidi vardır, maksimum fayda sağlaması adına sizlere ‘kalsiyum orotat’ ı öneriyoruz.

 

 

10- Omega-3 Değeri Yüksek Gıdalar

Omega-3 yağ asitleri yüksek gıdalar tüketmek, metabolizmayı artırmak için harika bir yoldur. Bu yağ asitlerinde bulunan doğal kimyasal bileşikler, leptin hormonunun üretimini azaltarak metabolizma hızını arttırır. Wisconsin Üniversitesi’nde yapılan hayvan çalışmalarında düşük leptin düzeylerine sahip laboratuvar farelerinin normal leptin düzeyine sahip diğer laboratuvar farelerine kıyasla metabolizma hızlarında belirgin bir artış olduğu kanıtlanmıştır. Omega-3 yağ asitlerini, balık dışında başka yiyeceklerden de temin edebileceğinizi sakın unutmayın. Bu besinler arasında fındık ve kabuklu kuruyemişler de vardır. Ayrıca kenevir yağı ve keten tohumu yağında omega-3 yağ asitleri doğal olarak bol miktarda bulunduğu için bu yağları günlük beslenmenize eklemeniz sağlığınız açısından son derece faydalı olacaktır.

 

 

11- Arıtılmış Su (Temiz İçme Suyu)

Tam olarak bir gıda olmasa da, bir metabolizma güçlendiricidir. Almanya’da yapılan bir bilimsel çalışmada, içme suyunun günlük olarak düzenli ve yeterli miktarda tüketilmesinin vücutta yağ yakma aktivitesini artırdığı kanıtlanmıştır. Aynı zamanda doğal bir iştah bastırıcıdır ve detoks etkilidir.

 

Bu yazının diğer bölümü:

– [block]0[/block]

Metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlayan 11 yiyecek.

Metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlayan 11 yiyecek.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.