Nemlendirici Kuru Cilt Maskesi

Şayet cilt kuruluğundan veya egzamadan şikayetçi iseniz sürekli cildinizi, özellikle yüzünüzü, kaşımanın ne kadar rahatsız bir durum olduğunu bilirsiniz. Bu yazımızda cildi nemlendirmeyi, kaşıntıyı azaltmayı ve zamanla kuru cildin sebep olduğu yaralardan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

 

Malzemeler:

– Sızma zeytin yağı

– Lavanta esansı veya yağı

– Bal

 

Uygulama:

– Yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

– Avucunuz az miktarda sızma zeytinyağı ve bir damla lavanta esası/yağı damlatın.

– Avucunuza az miktarda bal damlatın ve avuç içlerinizi birbirine sürün.

– Karışımı yüzünüze sürün. Sürerken cildinize masaj yapmaya ve kuru bölgelere ağırlık vermeye özen gösterin.

– Bu maskeyi 15-20 dakika kadar (daha derinden nemlendirmesi için 1 saate kadar uzatabilirsiniz) yüzünüzde bekletin.

– Sürenin bitiminde yüzünüze tekrar masaj yapın ve maskeyi soğuk su ile temizleyin, yüzünüzü durulayın ve havlu ile kurulayın.

– Varsa yüz kreminizi sürün.

 

Tavsiye:

– Bu işlemi cildinizin kuruluğuna bağlı olarak günde iki defaya kadar uygulayabilirsiniz. Kısa zaman içerisinde cildinizdeki değişimin farkına varacaksınız.

 

İpuçları:

– Saf balda, işlenmiş yemeklik baldan daha fazla miktarda anti-bakteriyel bileşenler bulunmaktadır. Bal aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir ve cildinizin su oranını arttıracaktır. Şayet cildiniz aşırı hassas ise nazik davranmanızı tavsiye ederiz.

 

– Sızma zeytinyağı derinden nemlendirme ve temizleme amacı ile kullanılmaktadır ve cildinize sağlıklı bir parlama katacaktır.

 

Uyarılar:

– Lavanta esansı sulandırılmadan da cilt için kullanılabilmesine rağmen uygulama yapmadan önce çenenizde çok az miktar kullanarak deneme yapmanızda ve alerji için 24 saat beklemenizde fayda vardır.

 

– Yüz cildi çok narindir ve esans kullanırken dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Kuru ciltleri nemlendirmek için zeytinyağı ve bal kullanabilirsiniz.

Kuru ciltleri nemlendirmek için zeytinyağı ve bal kullanabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.