Portakal Yağı Nasıl Kullanılır – 2

8- İdrar Söktürücü

Portakal yağı ile vücudunuzdaki toksinlerden ve aşırı gaz birikiminden kurtulabilirsiniz. Bu yağ idrarın içindeki fazla suyu, safrayı, aşırı tuzu ve ürik asit gibi toksik maddeleri ortadan kaldırır ve daha sık idrar yapmaya teşvik eder. Bu da vücudun yağ bağlamasına engel olur, bu durum kalp sağlığı için oldukça iyidir.

 

 

9- Canlandırıcı

Vücudun yeniden canlılık kazanması bir arabanın servis bakımından yeni çıkmasına benzer. Bu canlanma, düngün çalışan metabolik sisteme, güçlü bir bağışıklığa ve benzeri vücut fonksiyonlarına bağlıdır.

 

 

10- Gaz Çıkarıcı

Portakal yağı, bağırsaklarda biriken aşırı gazın dışarı çıkmasına yardımcı olan bir ilaç gibi iş görür. Bağırsaklarda biriken gaz, çok bunaltıcı bir durumdur. Gaz hafif olduğu için vücut içinde yukarı doğru hareket ederek iç organlara baskı yapabilir, bundan dolayı göğüs ağrılarına ve hazımsızlığa neden olabilir.

Ayrıca, kan basıncında artışa neden olarak kalp sağlığını etkileyebilir ve akut mide ağrılarına yol açar. Portakal yağı, karın ve anal kasların rahatlamasına yardımcı olarak, gazın dışarı çıkmasına ve bu gibi sorunların oluşmamasına yardımcı olur.

 

 

11- Alzheimer hastalığına faydası

Yapılan araştırmalar, Alzheimer hastalarına portakal yağı kullanılarak yapılan aromaterapilerin, idrak etme ile ilgili fonksiyonları geliştirmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

 

 

12- Böcek öldürücü ilaç

Yapılan araştırmalar, portakal yağının ev sineğinin larvalarında etkili olduğunu, böylelikle ev sineklerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

 

 

Diğer Faydaları

Portakal yağı bağışıklığı artırır, kabızlık ve dispepsi gibi sağlık sorunlarına faydalıdır, ayrıca pürüzsüz ve çekici bir cilt için oldukça yararlıdır.

 

 

Dikkat etmeniz gerekenler

Portakal yağı fototoksisite özelliktedir. Aşırı içildiğinde acı tadından dolayı, bulantı, kusma ve iştah kaybına neden olabilir.

 

 

Karışım Tavsiyesi

Portakal yağı, diğer narenciye yağları ile çok iyi bir uyum içindedir. Bu narenciye yağları dışında portakal yağını; tarçın, karanfil, zencefil, karabiber ve sandal ağacı yağı ile karıştırabilirsiniz.

 

 

Bu yazının diğer bölümü:

– [block]0[/block]

Sakinleştirme, canlandırma, idrar sökme ve daha bir çok faydası olan portakal yağı.

Sakinleştirme, canlandırma, idrar sökme ve daha bir çok faydası olan portakal yağı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.