Protein Maskesi İle Saç Bakımı

Protein maskesi saç bakımının harika yollarından birisidir.  Yüzde doksanına yakını proteinden oluşan saçlar zaman içerisinde vücudunda yetersiz kalması ile zayıflamaya başlar. Bu zayıflamada çevresel etkenlerin rolü büyüktür. Protein maskesi ile saçlar için hâsıl olan ihtiyaç giderilmiş ve mükemmel saçlara sahip olunmuş olur.

Protein maskesi için gerekli malzemeler;

  • Bir adet yumurta,
  • Cam bir kase
  • 3 damla badem yağı
  • 2 damla zeytinyağı,
  • 5 damla limon

Not; karışımın içerisine hint yağı ya da argan yağı, sarımsak yağından birkaç damla ilave edebilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız için asla temin edemeyeceğiniz kadar kaliteli bakım maskesine sahip olursunuz.

Maskenin hazırlanışı;

Önce yumurtayı kırın ve iyice çırpın. Sarısı ve beyazı tamamen mecz olana kadar karıştırın. Aktarlardan temin edebileceğiniz badem yağından 3 damla, mutfakların sihirli iksiri olan zeytinyağından 2 ve ya 3 damla koyun ve limon suyunu da ilave edip karıştırmaya devam edin. Bir iki dakika karıştıktan sonra maskeniz kullanıma hazırdır.

Uygulanışı;

Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutun. Kuruyan saçlar daha emici ve aç olacağı için maskeyi daha fazla emecektir. Maskeyi saç diplerini ihmal etmeyecek şekilde iyice saçlarınıza yedirerek sürün. En az bir saat kadar saçlarınızda kalması gereken bu maske ile harika ve canlı saçlara sahip olacaksınız. Maskeyi durularken ılık su ve saçlarınızı yıkayın ve şampuan kalmaması için itina ile durulayın.

Etkili bir saç bakımı için doğal malzemelerden imal edilmiş şampuan ile temizlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Protein maskesinin içerikleri ve maske içerisindeki işlevi;

Zeytinyağı; saçların etrafındaki mumsu tabakanın en iyi ikamecidir. Saçları nemlendirirken saç derisini de besler. Aynı zamanda güzel bir antioksidandır

Badem yağı; tahrip olmuş saç tellerinin kendini yenilemesini ve saç hücrelerinin kuvvetlenmesini saç tellerinin kalınlaşmasını ve kırıkların azaltılması işlevlerini sergiler.

Yumurta; maskenin esas protein kaynağıdır.

Limon; saç derisini canlandırır. Kepekten korunmayı ve var ise kurtulmayı sağlar.

Saçlara uygulanan protein maskesi ile ilgili bilgilendirme yazısı

Saçlara uygulanan protein maskesi ile ilgili bilgilendirme yazısı

 

Etiketler:
yumurta maskesi
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.