Saç Bakım Yağları ve İşlevleri

Saç bakım yağları saçlara sağladığı faydaların yanı sıra saçları kötü olan çevresel faktörlerden de koruyarak sağlıklı bir şekilde uzamasını ve canlılığını da korumasını sağlamaktadır. Özellikle bayanların saçlarına uygulamış oldukları perma, röfle, boya, fön gibi uygulamalar saçların kolay bir şekilde yıpranmasına ve kırılıp dökülmesine sebep olabilir. Bu uygulamaların kötü etkisini ortadan kaldırmak için de saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Tabi her saç bakım yağı her saç tipine uygun olmayabilir. Her saç tipi için farklı farklı şekillerde hazırlanmış saç bakım yağları bulunmaktadır. Saçınızın özelliğine göre olanını bulup kullanmanız sizin ve saçlarınızın adına daha iyi sonuç verecektir.

Saç bakım yağları sayesinde o reklamlarda gördüğünüz canlı, pırıl pırıl parlayan ve dolgun saçlara sizler de sahip olabilirsiniz. Tabi bunun olabilmesi için saç bakımınızı doğal bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarınızda olumsuz gelişmeler görebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saç türünüzü bilmeniz ve saçınıza uygun bir bakım yöntemi seçmeniz saçınızın bu bakımdan daha çok faydalanmasını ve canlanmasını sağlayacaktır.

Doğal Saç Bakım Yağları;

  • Hint yağı, saçlarınızı besleyerek daha güçlü olmasını sağlar. Ve bu güçlülük dökülmelere karşı saçınızın direnç göstermesini sağlar. Hint yağını düzenli olarak kullanmanız faydasını görme adına size yarar sağlayacaktır.
  • Menekşe yağı, saçlarınızı nemlendirir ve yumuşatır. Ayrıca saç tellerinizi kalınlaştırır ve güçlendirir. Düzenli olarak haftada bir kere menekşe yağını kullanmanız saç tellerinizin güçlenmesini sağlayacaktır.
  • Susam yağı, saçlarınızın sıcağa karşı güçlenmesini sağlar. Bayanların saçlarına kuaförlerde uyguladıkları yöntemler saç tellerini yorar. Ve yorulan saçlar da çabuk kırılır. Susam yağı ise saçları güçlendirerek çabuk kırılmasını engeller.
  • Badem yağı, saçlarınızın parlaklığını arttırır ve yumuşatır. Saçlarınızın yumuşaklığını kaybettiğini düşündüğünüzde başvurabileceğiniz ilk adrestir badem yağı.
  • Sarımsak yağı en çok saçlarının çok dökülmesinden şikâyet eden kişiler kullanır. Sarımsak yağı hem saçların dökülmesini engeller hem de saçlarınızın kolay bir şekilde uzamasını sağlar. Ayrıca sarımsak yağını zeytinyağı ile karıştırdığınızda elde edeceğiniz karışımı saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın daha kolay uzamasına katkıda bulunmuş olacaksınız.
saç bakım yağlarının faydaları konulu yazı

saç bakım yağlarının faydaları konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.