Saç Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar – 1

1.Saçlarınızı yıkarken bunlara dikkat edin

 

 

Kuru saçlar için

Şampuanı saçlarınıza sürerken gayet nazik olun ve banyoda saçlarınızı çok hırpalamayın ve iyice duruladığınızdan emin olun.

 

 

Normal saçlar için

Şampuanınız ile saçlarınızı normal dairesel hareketler ile yıkayın ama çok iyi durulayın. Aksi halde şampuan saçlarınıza zarar verecek ve cansız ve donuk mat bir görüntü bırakacaktır.

 

 

Kullanılan şampuanlar

Şampuanınız doğal ve bitkisel yağlar ile güçlendirin. Örneğin şampuanınızın içerisine yılang yağı ve ya sarımsak yağı ilave edebilirsiniz.
2.  Saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun çok yüksek sıcaklıkta olmamasına dikkat edin. Ilık su ile saçlarınızı yıkayın aksi halde saçarınız keçeleşecek ve kendini bir kaç günde anca toparlayabilecektir.
3. Banyo sonrası saçlarınızı kurutmak için kullandığınız fön makinasının ayarını en düşük seviyelerde tutun ve sonrasında yükselterek şekillendirme yapın. Fön makinasını saçlarınızdan uzakta tutun. Zira saçlarınızın yanıp renklerinin açılması ve solgunlaşmasına neden olabilir.
4. Banyo sonrası saçlarınız çok narin olacaktır. Ve moleküller arası bağlar çok zayıflamıştır. Bu nedenle tararken nazik olun ve plastik taraklar saçlara zarar verecektir bu nedenle mümkünse kauçuk yada el yapımı tarak kullanın.
5. Banyo yaparken saçlarınızı ovalamanız saç derinizi rahatlatma, kılcal damarları hareketlendirme ce stres atma gibi faydaları vardır. Bu nedenle saçları yıkarken parmak uçlarınız ile saç derinizi de ovalayın.
6. Her gün duş almak sağlık açısından zararlıdır. Hem cildinizde bulunması gereken tabakayı sürekli söküp alıyorsunuz hem de saçlarınızın etrafında bulunması gereken mumsu tabakayı. Bu nedenle mümkünse haftada iki defadan fazla duş almayın.
7. Eğer saç kremi kullanacaksanız saç diplerine temas etmemesini sağlayın.
8. Saçlarınıza nemlendirici kullanmak çok faydalı olacaktır. Özelikle banyo sonrası doğal nemlendiriciler saçlarınızı besleyip kuvvetlendirmektedir.
9. Saç sorunu yaşıyor iseniz sorununuza yönelik saç bakım maskeleri kullanmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda doğal ürünler ve doğal bakım maskeleri tercih etmeniz hem ekonominize hem de sağlığınıza faydalı olacaktır.
10. Geçici mekan değişikliklerinde saçlar alıştığı forma girmiyor ve ya aynı verimi vermiyor olabilir. Bu durumun nedeni saçlarınızı yıkadığınız suyun içeriği olabilir. Bu durumda saçlarınızı yıkadıktan sonrası içme suyu ile durulamanız size çözüm sunacaktır.

Saç bakımı konulu yazı

Saç bakımı konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.