Saç Düzleştiren 5 Doğal Yöntem

Günümüzde saç düzleştirmek tamamen bir moda haline gelmiş durumda. Baktığınız her yerde, kadınların parlak ve uzun saçlarıyla bir gösteriş halinde olduğunu göreceksiniz çünkü uzun saç her zaman gösterişli ve ipeksi durur. Tabii bu, her iki cinsiyette de, sizin cazibenize göre gelişir. Sizce dışarıda gördüğünüz düz saçlı insanların hepsi doğuştan düz saçlı mı? Hayır, kesinlikle değil!

Aksine çoğu, düz saçlı olabilmek için saçlarına çeşitli teknik ve kimyasal ürün uygulayan salonlara (kuaförlere) gidiyorlar. Saçlarının düz kalması için sürekli kimyasal ürünler uygulamak durumundalar fakat bu ileride ciddi problemlere yol açabiliyor.

Fakat siz doğal yollarla saçlarınızı düzleştirebilir ve sabit bir şekilde düz kalmalarını sağlayabilirsiniz! Hem de pahalı spalara gitmeye ya da güzellik ürünlerini kullanmaya gerek kalmadan! Bu sayede herhangi kimyasal bir ürün kullanmadan düz saçlara kavuşabilirsiniz. Gelin bu doğal yöntemlere hep birlikte bir göz atalım.

 

 

SAÇLARINIZI SÜT İLE YIKAYIN!

Süt inanılmaz derecede protein içerir ve saçları güçlendirme ve pürüzsüz bir görünüme ulaştırma özelliğine sahiptir. Saçınıza bol miktarda süt uygulayın ve sonrasında tüm saç bölgenize yayılması için tarayın. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Bu işlem sayesinde, süt, hem saçınızın her yerine uygulanmış hem de saçınızı canlandırmış olacak. Düzenli uygulandığında neredeyse kuaförün elinde çıkma düz saçlara sahip olabileceksiniz.

 

 

ILIK/SICAK YAĞ

Saç derisine masaj yapmak kılcal damarlardaki kan akışını arttırır. Bu işlem saç tellerinin beslenmesini kolaylaştırır. Bu da saçlarınızın yağlı, sert ve sönük görünmemesini sağlar.

Ayçiçek ya da hindistan cevizi yağı saçlarınıza birçok fayda sağlar. Ayçiçek yağı büyük oranda saçlarınızı nemlendirir ve aynı zamanda da mükemmel bir koruyucudur. Dahası, saça çok daha iyi nüfuz eder. Bu nedenle, saç derisine yağ ile masaj ve sonrasında yapılacak olan iyi bir tarama sizi düz saçlara kavuşturur.

 

 

HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ

Hindistan cevizi sütü içerdiği besleyici öğeler ile saçları düzleştirme özelliğine sahiptir.

Uygulanışı; Saçlarınızı hindistan cevizi sütü ile yıkayıp on beş dakika bekleyin, ardından ılık suyla saçınızı durulayın. Şampuan kullanımı saçınızın besin öğelerini yok edip daha soluk durmasına neden olabilir.

 

 

SÜT VE BAL

Eğer keçi sütü uygulayabilirseniz, bu ürün cildinize ve saçlarınıza uygulandığında harika sonuçlar verecektir. Çünkü tamamiyle besleyici öğelerle ve vücudunuz için faydalı ürünlerle doludur.

Uygulanışı: Sütün içine balı karıştırıp saçınıza uygulayın. Bal saçlarınızda kalıcı parlaklığı sağlayacaktır.

Bu karışım cildinize ve saçlarınıza çok iyi gelecek.

 

 

BADEM YAĞI

Bu yağ saçlarınız için en iyisi!

Badem yağı saçlarınızı daha güçlü, pürüzsüz ve parlak yapıp kırık oluşumunu önler. Bol miktarda magnezyum, kalsiyum ve vitamin içerir.

Uygulanışı: Varolan saç kreminize bir miktar badem yağı ekleyin ve parlak ve dümdüz saçlara kavuşun!

Evde saçlarınızı düzleştirmek için uygulayabileceğiniz yöntemler.

Evde saçlarınızı düzleştirmek için uygulayabileceğiniz yöntemler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.