Saç Kırıklarına Bitkisel ve Doğal Çözüm

İnsan saçı; çoğu kozmetik ürünlerinin TV reklamlarında gösterdiği gibi içi boş ve yüzeyi balık pullarını andıran bir yapısı vardır. Sıcak, devinim (hareket) ve suyun saçların keçeleşmesi ve deforme olması için yeterli bir üçlü olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle bayanlar banyo sonrası uzun uğraşlar ve acılı bir süreç sonucu ancak saçlarını açabilmektedirler. Ama bu sırada saçlarından çok büyük kısmını kaybetmekteler. İlk aşamada önemsiz gibi görünen bu durum birkaç duş sonrasında binanın tuğlalarının birer birer azalıp binayı yıkması gibi saç şeklinizi bozmaktadır. Saçlarınızın dökülmesine karşı yapılacak olan uygulama saç köklerinizin desteklenmesi ve kuvvetlendirilmesi olacaktır. Bununla ilgili ise sitemizde bulunan saç bakımı ile ilgili makalelerimizi okuyabilirsiniz. Saç kırılmalarına bakım ile ilgili üç ana yol vardır.

1. Keçeleşmesine imkân vermemek.
2. Saçları kuvvetlendirmek.
3. Saçların doğasını bozmamak.

Keçeleşmesine imkân vermemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir. Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın, kullandığınız saç temizlik ürünleri ( sabun ya da şampuan) uygun Ph (ph 5.5) da olmasına dikkat edin. Bu ph cildinizde sürekli olması gereken doğal preparatların kaybolmamasını ve keçeleşmeyi tetikleyen statik elektriklenmenin ve pulcukların birbirine geçmesini azaltıcı etkisi vardır. Ayrıca canlı bir yapısı olan saçı beslemekte ve korumaktadır.

İkinci metot ise saçı kuvvetlendirmektir. Bunu ise saçın kimyasını bozmadan, doğal ve besleyici bitkisel ürünlerle yapılan uygulamalar en doğru olanlarıdır.
Bu konuda çok sui istimaller bulunmakta ve her metot herkes için uygun olmayabilmekte. Bu yüzden her uygulama için uzman hekiminizin uygun görüşünü almanız gerekmektedir.
Kullanacağınız bitkisel ürünler arasında zeytinyağı, papatya yağı, sarımsak yağı size yeterli çözümü sunacaktır. Ayrıca bu yağlara yumurta sarısı ve bal ilavesi ile kısa süreli uygulamalar yapıp durulayarak da mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Üçüncüsü ise saçlarınıza uyguladığınız şekillendiriciler saçlarınızın lümen diye tabir edilen hava kanalı gibi olan kısmı tıkamakta ve saçlarınızın hem hava almasını hem de beslenmesini önlemektedir. Ayrıca hava alsa da kimyasal uçucular içlerine girmekte ve buralarda saçları çürütmektedir. Cilt gözeneklerinizi de tıkayan bu maddeler cildinizin salgı yapıp üst katmanları beslemesini önlemektedir. Zayıf düşen saç öncelikli olarak en ufak kuvvette kırılmaktadır.

Saç dökülmelerine ve kırılmalarına bitkisel ve doğal çözüm önerileri

Saç dökülmelerine ve kırılmalarına bitkisel ve doğal çözüm önerileri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Sevinç dedi ki:

    Bu maskeler iyi hoş ama asla yanmış ya da aşırı yıpranmış saçı onarmaya yetmez. bu maskeleri günlük ve haftalık saç bakım rutinine almak lazım. aşırı yıpranma varsa en güzeli keratin bakımı yapmak ya da yaptırmak. ben evde uygulamaya yönelik setlerden aldım çok memnun kaldım. katkısız keratin olmasına özellikle dikkat edin.

  2. ssss dedi ki:

    benim katiyen uzamıyor

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.