Saçlara Doğal Yumuşaklık ve Işıltı Nasıl Verilir?

Saçlarınız yumuşaklığını ve ışıltısını kaybettiğinde neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Doğa pek çok yağ, bitki ve kür ile saçlarınıza yumuşaklık ve ışıltısını kazandırırken hacimlendirebilir, uzatabilir ve nemlendirebilirsiniz. İşte saçlarınıza en doğal yollarla yumuşaklık ve ışıltı katan yöntemler.

 1. Zeytin Yağı : Haftada bir defa saf zeytin yağı ile masaj yapıp yarım saat bekletirseniz saçlarınız hem yumuşacık olacak hem de nem dengesini düzenleyeceksiniz.
 2. Bal : Saç bakım maskelerinize ekleyerek veya da direkt olarak kullanıldığında saçlara harika bir ışıltı ekleyen bal aynı zamanda da saç derisinde oluşabilecek bakteri hastalıklarının önüne geçecektir.
 3. Kına : Saçlarını doğal yollardan renklendirirken aynı zamanda da parlaklık katıp dolgunlaştırabilirsiniz.
 4. Doğal Sabunlar : Pek çok doğal sabun ile hem saçlarınızın dökülmesini önleyebilir hem de kimyasal şampuanlardan uzak daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Bu yöntem ile saçlarınıza hacim de kazandırabilirsiniz.
 5. Limon : Pek çok kişinin saç rengini açmakta kullandığı bu yöntemi her ne kadar tavsiye etmesem de uygulayanı çok. Yine de içerisinde yoğun bir asit bulunduğunu ve bu işlemden sonra saçlarınızın çalı gibi dolanabileceğini belirtmek isterim.
 6. Argan Yağı : İsterseniz şampuanınınız içine isterseniz saç maskesinin içine isterseniz de direkt olarak kullanılan argan yağının etkileri harika. Son zamanların en popüler saç bakım yağı olan argan gerçekten de vaadlerini yerine getiren bir doğal bakım yağıdır.
Saçlara Doğal Yumuşaklık ve Işıltı Nasıl Verilir?

Saçlara Doğal Yumuşaklık ve Işıltı Nasıl Verilir?

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. Asli dedi ki:

  Zeytin yağını sürdükten sonra istediğimiz sampuanla veya sabunla yikayalim mi yoksa bir ise yaramaz mi

  • doğal dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım,
   Zeytin yağını sürüp bir süre beklemeniz gerekiyor. Dilerseniz saçlarınızı sarıp gece boyunca bekletebilirsiniz. Daha sonra 1 çay kaşığı şampuan ile yıkamanız saçınızdaki fazla yağı temizlemek için yeterli olacaktır.

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.