Sağlıklı Cilt İçin Sağlıklı Yiyecekler

Pahalı güzellik kremlerine para ödemekten bıktıysanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıklı ve güzel bir cilde ancak sağlıklı ve cildinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yiyecekleri tüketerek sahip olabilirsiniz. Dışarıdan yapacağınız uygulamalar gerekli vitamin ve mineralleri almadığınız takdirde sınırlı etkiye sahip olacaktır.

 

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken yiyecekler

Yaşlanma önleyici yiyecekler

Cildiniz için gerekli olan en iyi vitamin kaynağı şeftali, kayısı ve havuçtur. Zengin beta karoten kaynağı olan sebzeler ve turunçgilleri de tercih etmenizde fayda var. Beta-karoten, kuru ve döküntülü cilde sahip olmamanızı sağlayan bir bileşendir. Yemenin yanı sıra aynı zamanda direkt olarak yüzünüze sürüp masaj yaparak ölü derinin temizlenmesini de sağlayabilirsiniz.

 

Domates yiyin

Domates, çok güçlü bir antioksidan olan likopen açısından oldukça zengindir. Domates, cildinizi koruyarak güneş ışığında bulunan zararlı UV ışınlarından %30 oranında daha az zarar görmesini sağlar.

 

Zeytin yiyin

E vitamini içeren antioksidanlarla dolu olan zeytin cildinizi serbest radikallerden korur ve cildinizin nemli kalmasını sağlar. Ayrıca zeytin yağını her gün yüzünüze masaj yaparak yedirirseniz esnek ve muhteşem bir cilde ve her zaman istediğiniz parlaklığa kavuşabilirsiniz.

 

Nar, yaban mersini ve kiraz

Tüm araştırmalar bu meyvelerde bulunan antioksidan miktarının kırışıklık önleyici özelliğe sahip kolajenin devamlılığını sağlayacak düzeyde olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra bu meyveler C vitamini açısından da oldukça zengindir. Cilt kuruluğu ve kırışıklık sorunlarının çözümü bu meyvelerde.

 

Çikolata

Özellikle bitter çikolata kırışıklık önleyici antioksidanlara sahiptir.

 

İpuçları

Sağlıklı bir vücut ve yüze sahip olmak için masaj ve maske uygulamayı unutmayın. Yüzünüzdeki kan dolaşımını rahatlatarak ve cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve antioksidanların ihtiyaç duyulan bölgelere rahat ulaşımını sağlayarak daha parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca stresinizi azaltarak gevşemenizi de sağlayacaktır.

 

Uyarılar

Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz yüzünüze yağ ve losyon sürerken aşırıya kaçmayın. Cildinizi tahriş edebilir ve sivilce ve siyah noktaların artmasına sebep olabilir.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yemeniz gereken yiyecekler bu yazıda

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yemeniz gereken yiyecekler bu yazıda

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.