Sağlıklı ve Daha Genç Cilt İçin Doğal Bakım

Günümüzde cilt bakımı konusunda bir kavram kargaşası hâkimdir. İnsanların daha sağlıklı bir bedene ve cilde sahip olma istekleri daha genç görünme arzusu ya da yaşından utanma hissi gibi algılanmaktadır. Bugün tüm çevreler insanları spor yapmaya davet etmektedir. Tüm hekimler sporun insanların sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini konu alan açıklamaları ve yazıları vardır. Cilt bakımı da bu doğrultuda yapılır. Sağlıksız bir cilt birçok hastalığa gebedir. Daha sağlıklı, taze ve bakımlı bir cilt sahibi olmak sadece bayanların değil tüm insanların arzuladığı kriterlerdir.

Sağlıklı bir cilt ya da taze veya genç bir cilde sahip olmak için cildimizin bakımlı olması gerekmektedir. Bu konu lazım ile melzum gibidir. İçeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz kimyasal ürünler ile bir den yanıp sönen lambalar gibi bir cilt sağlığınız olur. Yani gün içerisinde dahi birkaç saat taze görüntü ama geriye kalan süre tahriş olmuş bir cilt ile yaşarsınız ve her geçen günde de artırmak zorunda kalacağınız kimyasallar derinizi cilt olmaktan çıkarıp cansız bir kumaş haline sokacaktır.
Bu doğrultuda yapmanız gereken şey kullandığınız bakım ürünlerinin doğal olmasına dikkat etmek ve mümkün ise kendi imkânlarınız ile evinizde hazırlamanız gerekmektedir.

Taze ve daha genç bir cilde sahip olmak için birkaç öneri;

-Haftalık cilt akım maskesi; Bir çay kaşığı bal, yarım çay bardağı yoğurt ve bir çay bardağı greyfurt suyunu bir kapta karıştırın. Daha sonra bu karışımı cildinize parmak ucunuzla yedirin. Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin. Ve daha sonra ılık su ile yıkayın.

-Kırışıklara karşı doğal maske; Bir tutam nohut ununu bir kaba koyun ve içerisine bir çay kaşığı krema ilave edin. Karışıma biraz su ve biraz da tuz koyun. Ve bu kabın içindekileri iyice karıştırın ve krem kıvamına gelmesini sağlayın. Daha sonra bu karışımı kırışıklık olan bölgeye iyice yedirin. Yaklaşık olarak 10- 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Nohut unu cildinizi doğal olarak besler ve krema da cildinizi nemlendirir.

Sağlık devamlı dikkat ve bakım gerektirir. Bir defa kaybettiniz mi geri dönüşü olmayan bir varlığınızdır. O nedenle anlık parıltılara feda edilmeyecek kadar özel ve değerli olan cilt sağlığınızı kimyevi ürünler ile tehlikeye atmayın. İstediğiniz çözümü size sunan doğal ürünler ile sağlıklı, bakımlı ve taze bir cilde sahip olun. Tek dikkat etmeniz gereken nokta cilt yapınızı doğru analiz etmeniz ve kullanılan yöntemin size uygun olup olmadığının analizini yapıp sabırla programa sadakat göstermenizdir.

Daha genç bir cilde sahip olmak ve öneriler konulu yazı

Daha genç bir cilde sahip olmak ve öneriler konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.