Sakal Serumu ve Hızlı Sakal Çıkarma

Erkekler daha erkeksi görünmek, kendilerini daha çekici göstermek için veya dini inançlarından ötürü sakal uzatmaktadırlar. Yüzde sakal çıkması genelde genetik ile alakalıdır. Şayet sakalınızın çıkmasını ve daha hızlı uzamasını istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sakal Serumu

Düzenli kullanıldığı takdirde sakal serumları 3 ay içerisinde cildinizdeki ince tüyleri kalınlaştırarak daha görünür ve daha sert hale gelmelerini sağlayabilir. Cildiniz hassas değilse kaşıntı, döküntü gibi sıkıntılar yaşamazsınız.

Sakal Çıkarma ve Sakal Bakımı Yöntemleri

1- Cildinize Bakım Yapın

Cildinize Peeling Yapın:

Erkeklere özel peeling karışımları ile cildinize düzenli olarak haftada bir defa peeling yapın. Cilt üzerindeki ölü deri hücrelerini temizlemek yeni kıl çıkmasını kolaylaştıracaktır.
– Yüzünüze süreceğiniz peeling karışımını 10 ila 30 dakika yüzünüzde bekletin ve sonra durulayın.

Cildinizi Temiz Tutun:

Her sabah ve her akşam ılık su ve hafif temizleyici sabun ile yüzünüzü yıkayın. Temiz ciltte küçük kılların çıkması kolay olur.

Okaliptus İçeren Bir Krem veya Nemlendirici Kullanın:

Okaliptus içeren ürünler sakallarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

Kıl Dönmesi Olup Olmadığını Kontrol Edin:

Cildinizde kıl dönmesi varsa o bölgede sakal uzamayacaktır.

Uykunuzu İyi Alın:

Uyku zarar gören cilt hücrelerinin tamiri ve yeni sakal çıkması için çok önemlidir.

Stresle Sağlıklı Biçimde Başa Çıkın:

Kendinizi rahat hissettiğinizde sakallarınız daha hızlı uzayacaktır. Stresten uzak kalmak için egzersiz yapabilirsiniz. Egzersizler stresinizi alacak ve kan dolaşımını arttıracağı için sakal uzamasını teşvik edecektir.

 

2- Vitamin ve Destekler

Günlük Olarak Biotin Kullanın

Biotin saç ve tırnak uzamasına yardımcı olan bir destekleyicidir. Günlük 2.5 mg biotin alımı sakallarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Eczalerden temin edebilirsiniz.

Günlük Gıda Tüketiminizdeki B Vitamini Oranını Arttırın

B1, B6 ve B12 içeren gıdalar saç uzamasına yardımcı olur.

Protein İçeren Gıdaları Daha Fazla Tüketin

Et, balık, yumurta ve fındık benzeri kuruyemişlerde bulunan protein yüzdeki kılların daha hızlı uzamasını sağlar.

Sebze ve Meyve Tüketiminizi Arttırın

Sakallarınız yeterli beslenme olmadan uzamazlar. Meyve ve sebzeler vücudunuzun ve vücuttaki kılların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlarlar.

3- Sakal Uzatma İçin Sakallarınızı Kendi Başına Bırakın

Sakallarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız kendi hallerine bırakın. 4 ila 6 hafta içerisinde tamamen uzayan sakallarınızı istediğiniz gibi tıraş edebilirsiniz.

Tıraş olmanın sakalları daha hızlı uzattığı ile alakalı bilimsel bir kanıt yoktur. Sakal tıraşı sadece yüzünüzdeki kılları azaltır, daha hızlı çıkmalarını sağlamaz.

Sakallarınız gürleşmeye başladığında kaşıntıya sebebiyet verebilir. Bu yüzden doktorunuzdan hidrokortizon sakallarınız uzarken kremi yazmasını isteyebilirsiniz. Kaşıntıyı azaltacaktır. Bununla birlikte yüzde kullanımının yan etkileri bulunmaktadır. Bu sebeple doktor kontrolünde kullanın.

 

Sakal Nasıl Çıkar

Sakallarınızın çıkmasını sağlayıcı alternatif yöntemlerden birisi de sarımsak kullanımıdır (Hassas cilde sahip olanlar, sarımsağa alerjisi olanlar bu yöntemi denememelidir. Sarımsağı fazla sürmek cilt yanığına sebebiyet verebilir). Taze sarımsağı ortadan ikiye kesin ve yüzünüzde sakal çıkmayan bölgelere hafifçe sürün. Sarımsağın salgısı yüzünüze yayılmalıdır. Yüzünüzde yanma başlarsa hemen ılık su ile yüzünüzü durulayın. Aşırı kullanım yüz yanıklarına sebebiyet verebilir. Bu yüzden aşırı dikkat göstermeniz gerekir.

Artık sakallarınızla gurur duyabilirsiniz.

Sakal serumu ve diğer sakal çıkarma yöntemleri ile sakallarınızı gürleştirin.

Sakal serumu ve diğer sakal çıkarma yöntemleri ile sakallarınızı gürleştirin.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.