Sakal Tıraşı Sonrası Cilt Yanmasına Karşı Doğal Öneriler

Erkekler için temizlik ve hijyen açısından en önemli nokta tıraştır. Hem güzel görünmek, hem de cildin temizliğini sağlamak açısından tıraş olmak son derece önemlidir. Bu işlem için krem, sabun ya da köpük kullanılmaktadır. Krem ya da köpük kullanarak tıraş olmak aslında tıraş sabunları ile tıraştan daha iyidir. Çünkü tıraş sabunlarında her ne kadar nemlendirme özelliği bulunsa da ciltte tahrişe ya da yanma hissine neden olabilmektedir. Özellikle de tıraş sonrası oluşan sivilceler nedeniyle yanma hissinin artmasını önlemek için doğal önerilerden faydalanmak mümkündür. Bu yazımızda tıraş sonrası cilt yanmasına doğal öneriler sunarak cildinizi nasıl koruyabileceğinizden bahsedeceğiz.

Tıraş Sonrası Yanma Hissine Kür

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı ardıç yağı
 • 1 tatlı kaşığı kayısı yağı
 • 1 yemek kaşığı kil

Uygulanışı

Tıraş sonrasında oluşan yanma hissini azaltmak ve ciltteki tahrişi önlemek için verilen tüm malzemeleri geniş bir kasede karışım haline getirin. Ardından krem kıvamına gelen maskeyi cildinize uygulayarak 15 dakika bekleyin ve cildinizi soğuk su ile durulayın. Tıraş sonrası tahriş için doğal kür tarifini uyguladığınız cildiniz hem dinlenecek, hem de sıkılaşacaktır.

Tıraş sonrasında yaşanan yanma ya da kaşıntı hissi birçok erkeğin karşılaştığı problemlerden biridir. Aslında tıraş esnasında uygulanan bazı teknik hatalar ya da kullanılan malzemeler buna neden olmaktadır. Sizlere sunduğumuz doğal kür haricinde tıraş sonrası yanma hissi için dikkat etmeniz gereken öneriler ise şöyle;

Tıraş sonrası tahriş olan cilt için doğal bakım

Tıraş sonrası tahriş olan cilt için doğal bakım

 • Tıraş sonrasında oluşan yanma hissi için uygulayabileceğiniz en doğal çözüm soğuk sudur. Cildinize soğuk kompres uygulayabilirsiniz.
 • Tıraş esnasında sabun kullanmak yerine hassas ciltler için hazırlanmış olan tıraş köpüklerini tercih etmenizde fayda var.
 • Jileti cildinize çok fazla bastırmaktan ya da aynı bölgeye ardı ardına birkaç kez jilet değdirmekten kaçının.

Tıraş sonrası yanma hissine doğal öneriler yazımızdan faydalanarak cildinizin tahriş olmasını önleyebilir. Pürüzsüz, canlı ve tertemiz bir cilde sahip olmayı başarabilirsiniz. Bilhassa sizlere sunduğumuz kür tarifini her tıraş sonrasında uygulamanızda fayda var.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.