Sarımsak Yağı Faydaları ve Kullanım Şekli

Saçların korunmasında büyük paya sahip olan sarımsak ve sarımsak yağı birçok saç problemine iyi gelmektedir. Bunlardan bir tanesi saç derisindeki seri hastalıklarının başlıcaları olan sedef, egzama ve mantardır. Bunun yanı sıra Seboraik Dermatit hastalarında da iyi yönde etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Sarımsak yağı aslında saç dökülmesi için tek başına oldukça etkili ve kolay bir yöntemdir. İsterseniz dökülen bölgeye isterseniz de tüm saçlı deriye uygulanır ve en az yarım saat bekletilir ardından yıkama işlemine geçilir. Ama hem saçlarım dökülmesin hem sağlıklı uzasında hem de aynı zamanda saçlarıma bakım yapsın derseniz de sarımsak yağının içine aynı ölçüde tatlı badem yağını eklemenizi önerebilirim. Bu karışımı yine isterseniz belirli bölgelere isterseniz de saçlı derinin tamamına uygulayabilirsiniz.

Sarımsak yağı yalnızca saçta değil aynı zamanda erkeklerin büyük problemlerinden birisi olan seyrek sakal problemi için de oldukça etkilidir. Erkekler de sakallarına sarımsak yağı ile aynı sürede bekletmek kaydı ile bakım yaparsa kısa zaman içinde etkisini görecektir.

Sarımsak yağı bir de kaşlarda kullanmak mümkün. Kaşların çıkmadığı veya az çıktığı bölgelere uygulanır ve yarım saat bekletilirse etkisini bir bir buçuk hafta gibi bir sürede gösterecektir. Bu arada sarımsak yağı ciddi anlmada yoğun bir kokuya sahiptir. Bunu belirtmekte fayda var. Evde sarımsak kokusunu sevmeyen ve sarımsağı herhangi bir şekilde tüketmeyenler varsa rahatsızlık duyacaklardır.

 

sarimsak-yagi-faydalari-ve-kullanim-sekli

Sarımsak yağı ile dökülen saçlarınızı tedavi edebilirsiniz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.