Sarımsak Yağının Faydaları Nelerdir?

Doğanın mucizevi etkilerini bitkiler ve yağları konularında ele alacağız. Bugün ki faydalı yağımız sarımsak yağı. Pek çok kişinin faydalarından yararlandığı sarımsak yağını henüz tanımadıysanız yazımızı okuduğunuzda mutlaka evinizde olması gerektiğini düşüneceksiniz. Sarımsak yağı kozmetik açıdan oldukça faydalı bir yağdır. İşte faydaları:

 1. Başta C vitamini olmak üzere A1, B2, B6 vitaminlerini içerir.
 2. İçerisindeki mineraller ile kullanıldığı bölgede doku düzenlemesi yaparak onarıcı etkisini gösterir.
 3. Saç kıran gibi oldukça inatçı bir hastalığı bir bir hafta kadar kısa sürede ortadan kaldırır.
 4. Yeni saç oluşumunu sağlar ve düzenli kullanımsa yeni saçları çıkarır.
 5. Saç dökülmesine karşı kullanılarak saçın seyreldiği bölgelerin gürleşmesini sağlar ve dökülmeleri önler.
 6. Kan dolaşımını hızlandırması dolayısıyla kıl köklerinin oksijenini artırarak daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar.
 7. Saç uçlarında kullanılması durumunda çatallaşmayı önler ve saç uçlarının yumuşamasını sağlar.
 8. Sarımsak yağı aynı zamanda vücut için de çok faydalıdır. Günde bir çay kaşığı kadar tüketilmesi önerilmektedir. Koku için endişe ediyorsanız %100 doğal sarımsak yağı kapsülleri de kullanılabilir.
Sarımsak Yağının Faydaları

Sarımsak Yağının Faydaları

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.