Sert Rüzgarlardan Cildiniz Koruyun

Özellikle son bahar ayarında hızını ve soğuğunu artırmaya başlayan rüzgârlar cildi kurutmakta ve önlem alınmadığı takdirde de çatlamalara neden olmaktadır. Bu durum cilt ve güzellik açısından istenmeyen bir haldir. Çatlakların hoş olmayan görüntüsü ve verdiği acı hafife alınır cinsten değildir.

Sert rüzgârlara uzun süre maruz kalan cilt donuklaşmakta ve mat ve bakımsız bir hal almaktadır.  Fakat güzelliğin bir parametresi olan canlı ve parlak pırıl pırıl bir cilt görüntüsü ile bu durum pek de uyuşmaz bu nedenle cildinizi korumak için güz mevsimine ve rüzgârlı havalarda şu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 Ellerinizi ıslak bir şekilde kesinlikle sokağa çıkmayın. İnsan her hale girbilen bir varlık bu nedenle bir kural kesinlikle bir ömür bağlayıcı olamaz. Acil durumlar söz konusu olup aniden dışarı fırlayabilir. Bu durumlarda ise yanınızda bir kâğıt mendil bulundurun.

El ve yüzünüzü gün içerisinde bir kaç defa nemlendirin. Rüzgâr etkisi ile cilt üzerinde var olan doğal nemlendirici ve yağlar uçmakta ve cilt kurumaktadır. Cildiniz yağlı dahi olsa bu havalarda siz de aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Cildin kısa süreli yağsız kalması yağlı ciltler için çok aşırı bir sorun olmayıp geçici rahatlama sağlasa da kuru ve normal ciltler için ciddi bir tehlike barındırır. Ve kırışıklıklar, kaz ayakları ve cilt çatlamaları çok hızlı seyreder.

Nemlendiricinizi yanınızdan ayırmayın ve mümkün ise doğal malzemeler ile hazırlanmış nemlendiriciler kullanın.

Cilt temizliğinize dikkat edin. Çünkü hava içerisinde bir çok zararlı zararsız madde ve canlı dolaşmaktadır. Rüzgârlı havalarda da bu tür canlılar ve maddelerden zararlı olanları ile cildinizin temas etmesi riski oldukça yüksektir.

Doğal nemlendirici tarifi;

3 damla zeytinyağı, 3 damla argan yağı ve eşit miktarda da avakado yağı, eşit miktarda kekik yağını karıştırın.  Küçük yağ şişesine koyun ve şişe dolana kadar gül suyu ekleyin. Eşsiz nemlendiriciniz hazırdır.

 

Rüzgarlı havalar ve sonbaharda cilt bakımı

Rüzgarlı havalar ve sonbaharda cilt bakımı

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.