Siğil Nasıl Geçer – 2

Siğillerden kurtulmak için doğal yollar

 • Birkaç diş sarımsağı alın ve küçük parçalar haline getirin. Sarımsak ezmesini siğilli bölgeye sürün ve bu bölgeyi bant ya da kumaşla kapatın. Sarımsağın doğal gücü siğilin bir hafta içinde parçalanmasını ve dökülmesini sağlayacaktır. Sarımsak kürünü her gün taze sarımsaklarla siğilli bölgeye uygulayın. Bu kürün sağlıklı deriye temas etmemesine özen gösterin (siğilin etrafını vazelin ile kaplayabilirsiniz).
 • Küçük bir parça pamuğu alın ve sirkeye batırın. Sirkeli pamuğu kompres yaparak siğilli bölgeye uygulayın. Bu işlemi her gün en az 1-2 sat boyunca uygulayın.
 • Bahçenizden yada bahçenizde yoksa aktardan karahindiba alın ve bu bitkiyi suda kaynatın. Kaynattığınız suyun bir kısmını siğilinizin üstüne sürün ve bu işlemi ihtiyacınız kadar her gün uygulayın. Kara hindiba yöntemini uygularken mutlaka kullandığınız hindibanın taze olmasına dikkat edin.
 • Huş kabuğu bitkisi de siğiller üzerinde olumlu etki sağlamaktadır. Bu bitkiyi suda kaynatın ve çay haline getirin. Bu kaynattığınız sıvının içine biraz pamuk batırın ve siğilli derinize her gün ihtiyacınız kadar sürün. Siğillerin azaldığını fark edeceksiniz.

 

 

 • Özellikle gece yatmadan önce bir adet muzu alın ve soyun. Muz kabuğunun iç kısmındaki kimyasallar siğilin yayılmasını ve kaybolmasını sağlayacaktır. Aynı yöntemi eğer evinizde muz yoksa limonla da deneyebilirsiniz. Limon kabuğunun asitli yapısı siğilleri kurutacaktır.
 • Papaya meyvesi ölü deriyi sindiren bir enzim yaymaktadır bu sebeple de siğillerin kaybolmasına etki sağlamaktır. Bir adet papaya meyvesini alın ve üzerine küçük kesikler atın. Meyvenin özü çıkmaya başlayınca bu özü vücudunuzdaki siğilli bölgeye sürün ve bu yöntemi siğillerden kurtulana kadar her gece ve gündüz uygulayın.
 • Siğillerden kurtulmanın eski ve bilindik yöntemlerinden biri de bir adet çiğ patatesi alıp ikiye bölmek ve siğilli bölge üzerine her gün sürerek uygulamaktır.

E vitaminleri de siğillerden kurtulmada oldukça yararlıdırlar. Her gün E vitamin kapsüllerini ezip siğilli bölgeye uygulayın.

 • Eğer evinizde ya da çevrenizde aleo vera bitkisi varsa bu bitkinin yaprakları da siğile oldukça iyi gelmektedir. Yaprakları alın ve içinden çıkan jeli her gün siğlli bölgeye sürerek uygulayın.
 • Fesleğenleri alın ve su geçirmez bir bantla üstlerini sararak siğilli bölgenize sıkıca sarın. Fesleğen bitkisi salgıladığı virüs öldürücü maddeleriyle siğilin azalmasını sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu yöntemi her gün ve taze fesleğenle uygulamanızdır.

 

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Siğil Nasıl Geçer – 1

Yüzünüzde ve vücudunuzda çıkan siğillerden kurtulmak için çözümler.

Yüzünüzde ve vücudunuzda çıkan siğillerden kurtulmak için çözümler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.