Siğillere Bitkisel Öneriler

Cilt güzelliği mevzu bahis olunca engellerde çok oluyor. Her kadın güzeldir. Her erkekte yakışıklı… Önemli olan kendini keşfetmektir. Cilt bakımında karşımıza çıkan engellerden birisi siğillerdir. Siğiller HPV virüsü kaynaklı ve kişiden kişiye hatta insanın bir organından diğerine virüsün taşınması ile bulaşabilmektedir. Daha önceki yazımızda siğiller hakkında geniş bilgilendirmeye yer verdik. Ayrıca elma sirkesi ve limon ile yapılan siğil tedavisi konusunda geniş bilgi verdik.

Fakat yapılan araştırmalar neticesinde siğillerin karakteristik özellik taşıdığı ve bir kişide mükemmel etki gösteren yöntemin bir başka kişide işe yaramadığı anlaşılmıştır . Siğil tedavisinde bitkisel öneriler ile ilgili denenmiş ve şifa bulunmuş bir  başka tedavi yöntemi açıklanacaktır.

İncir sütü ile siğil tedavisi;

Herhangi bir incir ağacının yaprağını ya da dalını koparın ve çıkan beyaz sütünü siğil üzerine sürün. Öncelerinde acı ve kanama yapsa da bir kaç gün içerisinde geçmektedir. Günde bir defa yapacağınız bu tedavi ile siğillerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Güzellik kazanması çok kolay fakat koruması oldukça zor bir hazinedir. Çünkü her yerden güzelliğinizi sizden almak isteyen tehdit unsurları fışkırmaktadır. Sivilceler, siğiller, cilt lekeleri, hastalıklar bunlardan bazılarıdır. Bütün bu tür düşmanlar karşı başarılı bir savunma yapabilmeniz oldukça zor ve ceht isteyen bir olaydır. Kullanacağınız ilaçlar ya da kimyevi ürünler ise sağlığınızı bozabilmek ve kalıcı hasar gibi tehlike içerebilir.

Sadece kendinizle alakalı olmayan doğal yöntemler aile fertlerinizin de uzun vadede sağlığını korumanıza imkan tanıyacaktır. Cünkü bilinçsiz kullanılan dermatoloji ilaçları ciltlerde uzun vadede olumsuz etkiler göstermektedir. bu ilaçlar cilt gözeneklerinden deri altına nüfuz edebilmektedir. Ve buralarda cilt bezlerinden salgı yapılan sebumun içeriğine etki edip üst tabakada bulunan derilerin zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca farklı hastalık için alınan ilaçlar cildin kumanda merkezi olan karaciğeri olumsuz etkilemektedir. Ve karaciğerde aşırı yağlanma ya da toksik madde birikmesi gibi etkisi olan ilaçlar cilt üzerinde hasarlara yol açmaktadır. Sadece kendi sağlığınız için değil; doğal yöntemleri alışkanlık edindiğiniz taktirde sevdiklerinizin sağlığını da koruyabilir ve daha ekonomik olabilirsiniz.

İncir sütü ile siğillere çözüm önerileri

İncir sütü ile siğillere çözüm önerileri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.