Sıkı Bir Cilt İçin Doğal Öneriler

Sıkı ve gergin bir cilt çoğu kadının hayalidir; çünkü cildin gerginliği, tazeliği ve sıkılığı yaşlanma etkilerini geciktirdiği gibi kırışıklıkların ve sarkmaların da önüne geçer. Yaşımız ilerledikçe yerçekiminin olumsuz etkilerinden hepimiz nasibimizi alırken, hücre yenilenmesinin de yavaşlaması ile birlikte cildimizde çizgiler ve sarkmalar belirmeye başlar. Bu durum zaman ilerledikçe yerine derin kırışıklıklara ve istenmeyen görüntülere bırakmaktadır. Evde yapacağınız basit maske ve kürlerle daha taze, dinç ve diri görünen bir cilde kavuşabilirsiniz.

Salatalık maskesi
Salatalığın içeriğindeki mineraller ve çeşitli maddeler yüzyıllar boyunca gençleşmek isteyen kadınların bir numaralı kozmetik ürünü olması sağlamış hatta birçok firma piyasaya sürdüğü kremlerde de salatalık özünden yararlanmıştır. Oldukça basit olan bu maske ile daha gergin bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bir adet salatalığı suyu iyice çıkana kadar rendeleyin ve bir kaba alın. Daha sonra içine salatalık rendesini aşmayacak şekilde süt ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı temiz bir tülbent yardımı ile süzün ve daha sonra ortaya çıkan suyu temiz bir pamukla ıslatarak cildinize sürün. 5 dakika kadar bekleyin, cildinizdeki maske kuruyunca bu işlemi 3 kez daha tekrarlayın. Cildiniz gerilmeye başladığı anda ılık bir su ile maskeyi temizleyin ve yumuşak bir havlu yardımı ile masaj yapar gibi cildinizi silin. Bu maskeyi haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Elma ve kayısı maskesi
Elma da yine gergin bir cilt için tercih edilen besinlerin başında gelir. Sadece maske olarak değil, yiyerek de tüketeceğiniz elma zamanla antioksidan etkisi ile vücudunuzu kirlerden ve mikroplardan arındırarak daha genç görünmenizi sağlar.

İki kırmızı elmayı çekirdeklerini ayırarak soyun ve rendeleyip bir kaba alın. Kurutulmuş kayısılardan 4-5 adetini elmalarınızın üzerine atın ve bir bardak su ekleyerek yumuşayıncaya kadar kaynatın. Daha sonra bu karışımı püre haline getirip, soğuduktan sonra önceden temizlenmiş cildinize göz altına değdirmeden sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Süre dolunca yüzünüzü ılık bir su ile yıkayıp yumuşak bir havlu ile silin. Bu maske haftada sadece bir kez kullanılabilmektedir. Dilerseniz elma suyunu kuru kayısı olmadan da yüzünüze hafta bir sürebilirsiniz.

cilt sıkılaştırma ve doğal öneriler konulu yazı

cilt sıkılaştırma ve doğal öneriler konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.